15 квітня минає 5 років, як у Києві застрелили екснардепа Партії регіонів 52-річного Олега Калашникова. Кілер чекав його біля квартири у будинку на проспекті Правди, 31, у столичному мікрорайоні Виноградар. Убивство досі не розкрите.
Того вечора Калашников разом із дружиною Ольгою Соловйовою піднявся ліфтом на 8-й поверх. Жінка щойно зайшла у квартиру, як у чоловіка почали стріляти. Напередодні вбивства йому погрожували фізичною розправою за політичні погляди, зокрема, за заклики широко відзначати 70-ту річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні.
"Пострілів було 5. Кілер стояв з боку сходової клітки. Спочатку влучив у ліву скроню. Стріляв зі зброї калібру 7,62 мм. Дружину не переслідували. Правоохоронців викликала сусідка. Останнім часом Калашникову погрожували, приходили смс", - розповідав тоді родич загиблого регіонала.
Слідство розглядало одразу кілька версій. Серед них - і політична діяльність, казав тоді ще радник голови МВС Антон Геращенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишнього міністра підозрюють у вбивстві
"Серед версій - політична діяльність Калашникова, в тому числі пов'язана з участю в організації, фінансуванні та модерації так званого тітушечного антимайдана в Маріїнському парку. Його бізнес-інтереси і в тому числі питання позик і боргів. Особистісні відносини. Вбивство з метою пограбування та інші. Покійний дуже багато знав про те, хто і як фінансував антимайдан, який коштував Януковичу і його камарильї кілька мільйонів гривень у день", - казав Геращенко.
Олег Калашников став народним депутатом від Партії регіонів 2005 року. У липні 2006-го нардеп був учасником інциденту в наметовому містечку біля Верховної Ради між членами Партії регіонів і тележурналістами СТБ, після якого оператор потрапив у лікарню. Було порушено кримінальну справу, проте правоохоронці не знайшли доказів нападу депутата-регіонала на журналістів. Колеги-депутати, зі свого боку, створили тимчасову слідчу комісію, яка прийшла до висновку: поведінка Калашникова непристойна і заслуговує на осуд. Тому у виборчий список на дострокових парламентських виборах 2007 року Калашникова не включили. Ще раз балотувався до Верховної Ради 2012 року, але програв.
У Генпрокуратурі та СБУ перевіряли Олега Калашникова на причетність до сепаратизму та організації тітушок під час Євромайдану. Перевірялася інформація, що він керував антимайданом у Маріїнському парку.
Олег Калашников народився на Рівненщині. Учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року. Служив у розвідці. 1997-го пішов у відставку. Мав звання полковника. Із 1997 року - голова Всеукраїнської громадської організації "Загальновоїнська спілка України".
Коментарі