Апеляційний суд Запорізької області виніс вирок бердянським міліціонерам, які "для поліпшення показників в роботі" катували затриманих. Раніше Приазовський районний суд засудив правоохоронців до умовних термінів. Але прокуратура визнала вердикт занадто м'яким і внесла апеляцію. Тепер міліціонери отримали реальні терміни позбавлення волі: двоє - по чотири роки, третій - чотири з половиною, пишуть "Факти".
"Підсудні - оперуповноважені міськвідділу - були на хорошому рахунку у керівництва саме завдяки "високому розкриванню" злочинів", - пояснює прокурор Бердянської міжрайонної прокуратури Віктор Сушко, який підтримував держзвинувачення в суді. - Два випадки отримання зізнань у затриманих стали епізодами кримінальної справи проти правоохоронців. У 2008 році вони намагалися вибити свідчення у молодого чоловіка, нібито він скоїв грабіж та викрав мобільний телефон. Чоловік не зізнався, до того ж ця інформація не підтвердилася. Хлопця підвішували за руки, били палицею по п'ятах".
Напевно, оперативники вирішили: якщо людина раніше судима за крадіжку, то повірять швидше їм, а не колишньому зеку. Однак, як тільки потерпілого відпустили з міліції, він прийшов до прокуратури і розповів, що відбувалося під час затримання. Його відразу ж оглянули лікарі. Вони виявили на тілі потерпілого характерні травми, які з'являються під час підвішування за руки. Також в кабінеті міліціонерів виявили пристосування, які вони використовували для тортур.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За минулий рік міліція закатувала майже мільйон українців
Цікаво, що працівники обласного Управління внутрішніх справ проводили службове розслідування за заявою цього жителя Бердянська, але ніяких порушень з боку правоохоронців не знайшли, переконуючи, що "їх провина не доведена, це відмінні хлопці і такого в принципі не могло бути".
Одному з міліціонерів, 32-річному оперативнику, ставилося в провину також насильство над затриманим ще в 2007 році. Знайшлися свідки, які бачили, як правоохоронці, намагаючись доставити чоловіка в міліцію, били його по голові. Очевидці повідомили про рукоприкладство, а медекспертиза підтвердила наявність гематом від побоїв.
Апеляційний суд виніс свій вирок, але колишні оперативники мають право на його оскарження протягом 30 днів. Поки всі троє перебувають на волі і продовжують працювати в органах. Правда, не на оперативній роботі, а на технічних посадах.
Коментарі