Уночі 31 липня під час російських обстрілів Миколаєва загинув власник найбільшої української зерноторгової компанії "Нібулон", Герой України Олексій Вадатурський.
Російський снаряд потрапив у будинок Вадатурського, також загинула його дружина Раїса, повідомляють ЗМІ.
У соціальній мережі висловлюють жаль щодо загибелі бізнесмена.
Маючи всі можливості не покинув Україну
Олексію Вадатурському було 74 роки. Він народився в селі Бендзари на Одещині.
З 1991 року очолював агрохолдинг "Нібулон".
Вирощував сільськогосподарські культури із застосуванням закордонних технологій і високопродуктивної імпортної техніки, розвивав племінне тваринництво, будував судна.
Торік підприємець посів 15 місце в рейтингу найбагатших українців від видання Forbes Україна. Його капітал оцінювали в $450 млн.
Син бізнесмена, Андрій Вадатурський, був народним депутатом попереднього скликання, членом Комітету з питань аграрної політики й земельних відносин, входив до фракції "Блок Петра Порошенка".
"Маючи всі можливості й поважний вік, Олексій Опанасович не покинув нашу країну, а працював заради неї і до останнього залишався зі своїми людьми в рідному місті", – пише мер Олександр Сєнкевич.
За час повномасштабної агресії російські окупанти розграбували зерносховища "Нібулону" в Херсоні, підбили буксир компанії та обстріляли елеватори, пише Forbes.
"Нібулон" поставив абсолютний рекорд за всю історію компанії, відвантаживши до 38 країн понад 5,64 млн т сільгосппродукції.
Баржа з кавунами
Спекотного серпневого дня 2017‑го баржа з 250 т кавунів вирушила Дніпром з Херсона до Києва. Судно мало піднятися на 750 км до Переяслава, щоб уже звідти фури розвезли вантаж столичним супермаркетам. Це був перший такий перехід з 2003 року.
"Подавали це так, наче ми авіаносець побудували, – усміхається Вадатурський, що в його флотилію входили баржа й буксир "Козацький", який її супроводжував. – Але це не ми рекламували, а журналісти робили хайп".
Від ідеї купувати старі баржі Вадатурський відмовився майже одразу. 2008‑го він придбав в американської продовольчої корпорації Cargill чотири баржі й три буксири, які до цього понад 30 років відслужили на Міссісіпі.
Більше старого флоту не брав: "Краще купити нове й не мати жодних справ зі старим мотлохом, – пояснював він. – Тимчасова економія потім обертається на велику копійку".
Програма "Нібулону" передбачала введення в експлуатацію 100 нових одиниць флоту впродовж 10-12 років: такої флотилії мало б вистачити на обслуговування експорту компанії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Це не випадковість" – Подоляк розповів деталі загибелі Вадатурського
2012 року "Нібулон" придбав миколаївський судноремонтний завод "Лиман", на якому побудував власну верф.
"Старі приміщення знесли, на їхньому місці звели нові, – згадує Вадатурський. – Мені там нічого не дісталося на халяву".
"Вадатурський вивіз понад 100 КамАЗів сміття, закупив обладнання, довів усе до ладу", – згадує гендиректор судноремонтного заводу "Південсудоремонт" Сергій Бурковець. Інвестиції в завод оцінювали в $35 млн.
Компанія побудувала 27 перевантажувальних терміналів, де може зберігатися понад 2 млн т зерна.
"Ні про що не шкодую, – казав Вадатурський. – Коли людина ставить за мету вижити, досягти й перемогти, вона здатна на великі звершення. Людські можливості необмежені, якщо має мрію".
Олексій Вадатурський загинув під час обстрілу Миколаєва. У ніч проти 31 липня російські окупанти завдали масованої атаки по місту.
Вадатурський відмовлявся евакуюватися з міста навіть на короткий час.
Коментарі