четвер, 09 лютого 2023 14:14

Активність російських літаків зростає ‒ в НАТО розповіли про тривогу

 

Військові літаки РФ стали набагато частіше наближатися до повітряного простору країн НАТО.

При цьому їхні наміри незрозумілі, а цифрова ідентифікація вимкнена, повідомляє німецьке агентство RND.

Так, у 2022 році НАТО нарахувала більше провокаційних інцидентів такого роду, ніж будь-коли раніше. Більшість із них були над Балтійським морем.

Торік літаки Альянсу здійснили 570 вильотів у Європі для перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору НАТО. Це майже вдвічі більше, ніж за попередній рік, коли Альянс зареєстрував 290 таких випадків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін досі переконаний у перемозі, має безліч ресурсів – розвідка Естонії

За словами представника НАТО, як правило, російську авіацію вдавалося "відштовхнути" та уникнути ескалації.

"Переважна більшість повітряних зустрічей пройшли безпечно і професійно", ‒ зазначив чиновник.

У кількох випадках російські військові літаки "виконували ризиковані маневри поблизу неозброєних літаків-розвідників союзників". Зокрема, у листопаді російські військові літаки "небезпечно пролетіли над" кораблями НАТО під час звичайного патрулювання в Балтійському морі. Союзники висловили свою стурбованість цими інцидентами російській владі через дипломатичні канали.

Цього року небо над Європою залишається неспокійним. На початку лютого було вісім тривог за тиждень. Йшлося про Естонію, Латвію та Литву. Іноді до повітряного простору трьох малих країн НАТО наближалися бойові літаки СУ-27 або СУ-30, іноді це були важкі військові транспортники типу Іл-76.

У таких випадках західні винищувачі злітають, а патрулі, які вже знаходяться в повітрі, змінюють курс, починається злагоджена робота. Екіпажі НАТО, які підійшли найближче, уточнюють ідентичність машин і передають дані до своїх оперативних центрів. Потім вони вказують російським літакам дорогу назад у міжнародний повітряний простір і, за потреби, деякий час їх супроводжують.

"Демонстрація сили" може включати задіяння реактивних літаків, які показують своє озброєння, короткочасно обертаючись навколо осі. Однак російські екіпажі і без того вже знають, що як тільки їхні машини ідентифіковані, вони потрапляють на радари сучасних зенітно-ракетних комплексів, які є частиною багаторівневої системи протиповітряної оборони НАТО.

Рішення щодо передачі Україні бойової авіації ухвалюватиме НАТО. Поки що домовленостей в цьому питанні немає. Про це повідомив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Передача британських винищувачів Україні є частиною переговорного процесу. Позитивне рішення може бути прийнятим. Коли йдеться про допомогу Україні, то можливо усе, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час спільної пресконференції з президентом Володимиром Зеленським.

Зараз ви читаєте новину «Активність російських літаків зростає ‒ в НАТО розповіли про тривогу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути