У Вільнюсі закінчився дводенний саміт НАТО, під час якого союзники Альянсу озвучили свою готовність надати всебічну допомогу Україні.
Серед країн, які направлять озброєння – США, Велика Британія, Німеччина, Данія, Австралія, Франція, Норвегія, Чехія, Канада, Словаччина та Австралія. Повний список всього озброєння, яке після саміту передадуть союзники оприлюднило видання "Слово і діло".
Німеччина
Німеччина підготувала новий пакет військової допомоги для України на суму близько €600 млн. Він отримав назву "Вільнюський". Києву мають намір передати дві пускові установки ЗРК Patriot, 40 БМП Marder, 25 танків Leopard 1A5.
США
Пентагон поставить Україні боєприпаси для ППО, систем HIMARS та Patriot, 155-мм та 100-мм артилерійські снаряди, ракети TOW, високоточні авіаційні боєприпаси, гранати та касетні боєприпаси.
Також у пакеті допомоги: 31 155-мм гаубиця, 32 бойові машини піхоти Bradley, 32 бронетранспортери Stryker та 37 одиниць логістичної техніки (машин для евакуації техніки, машини для буксирування та транспортування обладнання).
Україна також отримає обладнання для розмінування, стрілецьку зброю, авіаційні комплекси Penguin, ЗРК Stinger та протитанкові комплекси Javelin.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Болгарія уперше офіційно передала Україні озброєння
Норвегія
Норвегія обіцяла надати Україні дві пускові установки та два центри управління NASAMS, а також тисячу мікро дронів Black Hornet.
Велика Британія
Пакет допомоги від Великої Британії включає понад 70 одиниць бойової та логістичної техніки, боєприпаси для танків Challenger 2, а також кошти на відновлення техніки та створення центру реабілітації для військових в Україні.
Франція
Еммануель Макрон на полях саміту НАТО оголосив, що Франція надасть Україні далекобійні ракети SCALP (аналог британських Storm Shadow). Їхня дальність становить 250 км. За інформацією ЗМІ, вже передано 50 таких ракет.
Чехія
Чехія за кілька днів до саміту пообіцяла Україні бойові гелікоптери та 100 тисяч великокаліберних боєприпасів.
Словаччина, Канада та Австралія
Словаччина надасть 16 САУ Zuzana, Канада – бронетехніку. Австралія, яка не входить до НАТО, але була представлена на саміті, пообіцяла ще 30 бронетранспортерів Bushmaster.
11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт Північноатлантичного альянсу. Україна стане членом НАТО без необхідності плану дій щодо членства, сказано у підсумковому комюніке.
Про те, що Україна вступить до Альянсу за прискореною процедурою, без ПДЧ, заявив генеральний секретар Єнс Столтенберг.
Коментарі