Попит на резервуари для зберігання нафти в Сінгапурі стрімко зростає, що свідчить про те, що потік російського палива змішується та реекспортується по всьому світу.
За словами гравців ринку, резервуарний простір у цій країні розкуповується через зростання інтересу та прибутків від змішування постачання дешевого палива з Росії з поставками з інших джерел. Про це з посиланням на джерела повідомило агентство Bloomberg.
Повідомляється, що такий процес може допомогти приховати походження вантажів, тим самим обійти санкції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія формує "тіньовий флот" ‒ ЗМІ дізнались подробиці
Агентство зазначає, що Сінгапур не заборонив імпорт російської нафти чи нафтопродуктів, хоча фінансовим установам, що базуються в острівній державі, заборонено фінансувати або мати справу з російськими товарами та компаніями.
Урядові установи Сінгапуру посилалися на минулі заяви про заборону та політику обмеження цін без додаткових коментарів.
"Ми спостерігали збільшення кількості запитів щодо короткострокового/спотового зберігання в період до грудня", – заявив представник фірми зі зберігання нафти Advario Asia Pacific Pte.
Він наголосив, що компанія перевіряє джерело продуктів, щоб переконатися в дотриманні російських санкцій, перш ніж прийняти їх.
5 грудня офіційно вступило в дію рішення про ембарго на постачання російської нафти у країни Європейського союзу.
Із цього дня почала працювати гранична ціна на російську сировину, яку запровадили країни Євросоюзу, G7 та Австралія.
Тепер російську нафту можна купувати лише, якщо ціна на неї не перевищує $60 за барель.
Рішення про ембарго на російську нафту узгодили ще у травні. Виняток зробили лише для Болгарії та нафти, яка постачатиметься по трубопроводу "Дружба".
Коментарі