8 червня на Таїровському кладовищі в Одесі попрощалися з режисеркою Кірою Муратовою. Тіло жінки кремували.
У церемонії взяли участь п'ять-шість найближчих родичів режисерки, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Згідно із заповітом Муратової, ніяких публічних заходів або пам'ятних вечорів не проводили.
Легенда радянського та українського кінематографа режисер і сценарист Кіра Муратова померла 84-му році життя.
Вона почала режисерську діяльність 1961 року на Одеській кіностудії. У наступному році зі своїм першим чоловіком Олександром Муратовим поставила короткометражний фільм "Біля крутого яру". Першу "повнометражку" Муратови зняли 1964 року ("Наш чесний хліб").
Небувалий інтерес Муратова викликала до своєї персони після фільмів "Короткі зустрічі" (1967) і "Довгі проводи" (1971).
В середині 70-х років Муратова переїхала в Ленінград і 1978 року на "Ленфільмі" зняли її картину "Пізнаючи білий світ".
У Ленінграді Муратова познайомилася з художником Євгеном Голубенком, який став її другим чоловіком і співавтором сценаріїв.
Найвідоміші роботи Муратової та Голубенка - "Зміна долі" (1987) і "Астенічний синдром" (1989). За останню картину Муратова отримала спеціальний приз журі "Срібний ведмідь" на 40-му Берлінському кінофестивалі 1990 року. А 1991 року Муратова отримала кінопремію "Ніка" за найкращий ігровий фільм.
1995 року Муратова удостоїлася російської незалежної премії "Тріумф" за великий особистий внесок у світову культуру. Кіра Георгіївна - єдина з кінорежисерів України, що отримала цю премію.
А її фільм "Настроювач" (2004) став справжньою подією кількох міжнародних кінофестивалів.
Всього Муратова зняла 16 повнометражних фільмів. В її картинах знімалися Володимир Висоцький, Георгій Делієв, Олег Табаков, Зінаїда Шарко, Ніна Русланова, Рената Литвинова, Алла Демидова, Наталія Бузько та інші відомі актори.
2012 року відбулася прем'єра фільму "Вічне повернення", який став останнім у кар'єрі Муратової.
Влітку 2017 року Муратова увійшла до складу Американської академії кінематографічних мистецтв і наук, яка визначає лауреатів "Оскара". Одразу після цього Одеська міськрада присвоїла їй звання Почесного громадянина міста.
Коментарі