"Сьогодні о 18 годині перестало битися серце народного Артиста України Віктора Шпортька. На його піснях виросло не одне покоління українців. У свої 70 він дуже гарно виглядав, завжди підтягнутий та усміхнений. Минулого тижня йому невдало зробили досить просту операцію в одній з кращих клінік столиці. Намагалися виправити помилку, зробили ще одну операцію. І серце не витримало", - пише на своїй сторінці у Facebook журналістка Соломія Вітвіцька 29 січня 2015-го року.
Співак був одним із прихильників української пісні. За свою творчу кар'єру записав кілька альбомів. Два з них - у США. Найвідоміші: "Я - Віктор", "Облітає півонія", "Ми - українці", "Стежка до Ісуса". До деяких пісень сам написав музику - "А жити треба", "Цукерочка", тексти - до "Моя любов", "Моя дорога", "Повернення".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:"Гарний слух до мови дається від природи" - 2 роки тому не стало одного з кращих перекладачів України
Був вокалістом Дніпропетровської, Волгоградської, Одеській, Північно-Осетинської філармоній, виступав у складі вокально-інструментального ансамблю "Водограй", довгий час був солістом Київського державного мюзик-холу.
"Мені пощастило бути не лише знайомою Віктора Михайловича, але й за якихось дивних, втаємничених обставин, стати автором слів пісні, у якій космізм його голосу проявився особливо яскраво – це пісня "Різдвяні дзвони". Коли музика до слів була написана, композитор Остап Гавриш запитав, кого б я хотіла чути виконавцем? Я без вагань назвала Віктора Шпортька. Він привітався з працівниками, молодим виконавцем, запитав у композитора про нову пісню, познайомився із текстом і вирішив її проспівати. Це було настільки сильно та неперевершено, що вже непотрібно було знову щось записувати", - згадує Валентина Здоровенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 роки тому вбили білоруса-майданівця Жизневського: спогади та ексклюзивні фото
"Віктор Михайлович був людиною, після знайомства з якою, спілкування продовжувалося в часі і просторі, його голос, якщо увійшов у душу, то залишався незабутнім, вирізнявся серед океану інших неповторною виразністю, щирістю, проникливістю. У Творця він був "співець за покликанням", тому і передавав нам, його слухачам, найширшу палітру глибинних почуттів, які доносили енергію Космосу".
Віктор Шпортько народився в селі Сухачівка на Дніпропетровщині в сім'ї вчителів. Закінчив педагогічне училище. Крім співів в різних колективах, озвучував художні фільми. У різні часи українське телебачення та студія "Укртелефільм" знімали музичні відеофільми "Співає Віктор Шпортько". Також був відомим в Україні педагогом, очолював кафедру естрадного співу Київського національного університету культури і мистецтв.
З дружиною Наталею виховали двох дітей - доньку Олену і сина Олексія. Мають трьох онуків.
Коментарі