неділя, 30 грудня 2018 01:35

5 видатних імен, які втратив світ у 2018
5

Світові видання у 2018 році писали не один некролог. Gazeta.ua пригадує біографії найвидатніших людей мистецтва та політики, які померли цьогоріч.

Автор: REUTERS
  Дід Шарля Азнавура був особистим кухарем царя Миколи ІІ
Дід Шарля Азнавура був особистим кухарем царя Миколи ІІ

Французький шансоньє 94-річний Шарль Азнавур помер 1 жовтня. Мав гостру серцево-легеневу недостатність. За тиждень до смерті обіцяв повернутися на сцену. Справжнє ім'я - Шахнур Вахінак Азнавурян, народився в Парижі, за походженням - вірменин. Емігрувавши з Грузії, батько відкрив у Парижі кавказький ресторан, мати - колишня актриса - стала швачкою. Шарль Азнавур навчався у дитячій артистичній школі. У 12 років дебютував у кіно. Ночами виступав у вар'єте. Під час Другої світової війни годував сім'ю – батько пішов добровольцем на фронт. Писати пісні почав у 16 років. Є автором понад 1300 творів. Їх виконували іспанець Хуліо Іглесіас, американці Боб Ділан, Лайза Мінеллі та Рей Чарльз. Знявся в понад 70 фільмах. Найвідоміші — "Стріляйте в піаніста", "Бляшаний барабан", "Зачарована гора" й "Арарат". 1946-го познайомився з Едіт Піаф. Вона запросила Азнавура взяти участь в її турі США й Канадою. 1956 рік вважають "проривом" Азнавура до слави – після концертів у Парижі та Касабланці в Марокко. Записав 294 альбоми. Продав більш як 100 млн дисків. Брав участь у створенні кількох оперет. Видав дві автобіографічні книжки й альбом фотографій. 1998-го Times і CNN визнали Шарля Азнавура найкращим естрадним співаком ХХ століття. 2002-го став міністром культури Франції. Коли 1988-го у Вірменії стався землетрус, організував акцію "Азнавур – Вірменії". Надсилав гроші на відновлення електрики, будівництво шкіл. Його іменем назвали площу в столиці країни Єревані. Присвоїли звання героя Вірменії та почесного посла країни у ЮНЕСКО.

Автор: BBC
  У рейтингу найвідоміших режисерів світу  Бернардо Бертолуччі займає 44 місце
У рейтингу найвідоміших режисерів світу Бернардо Бертолуччі займає 44 місце

26 листопада у своєму будинку в Римі на 78-му році життя помер знаменитий італійський режисер Бернардо Бертолуччі. У нього був рак. Більше десяти років знаходився в інвалідному візку. Режисер втратив здатність самостійно пересуватися після того, як в 2003 році йому зробили невдалу операцію по видаленню грижі. Бертолуччі народився в Пармі в сім'ї вчительки Нінетти та історика мистецтв, кінокритика і поета Аттіліо Бертолуччі. Бернардо з дитинства писав вірші. Закінчив Римський університет, де вивчав сучасну літературу. ­1961-го почав працювати помічником режисера П'єра Пазоліні, з яким товаришував його батько. За три роки зняв свій перший фільм "Кістлява кума". Відомим став після виходу на екрани еротичної картини "Останнє танго в Парижі". Усього випустив понад 20 стрічок. Його фільм "Останній імператор" отримав дев'ять "Оскарів", а стрічку "Конформіст" критики визнали шедевром світового кіно. Був володарем "Золото Глобуса" та лауреатом Венеційського й Каннського кінофестивалів. 2014-го отримав Нобелівську премію миру. Був двічі одружений. Перша дружина – актриса Адріана Асті, як зіграла в його фільмі "Перед революцією". 1978 року одружився вдруге з англійською режисеркою і сценаристкою Клер Пеплоу.

Автор: УНІАН
  Джордж Буш-старший страждав на хворобу Паркінсона
Джордж Буш-старший страждав на хворобу Паркінсона

30 листопада у віці 94 роки помер 41-ий американський президент Джордж Буш. Страждав на хворобу Паркінсона. Пересувався в інвалідному візку. Народився в сім'ї банкіра і сенатора від Республіканської партії Прескотта Буша. Джордж Буш брав участь у Другій світовій. В армію записався 18-річним, став наймолодшим пілотом США. 2 вересня 1944-го під час атаки на японський острів Тітідзіма його літак підбили. Буш зумів скинути бомби і вистрибнув із літака над океаном. За це був нагороджений Хрестом льотних заслуг — однією з найвищих військових нагород. Згодом отримав диплом економіста в Єльському університеті. У 40 років став мільйонером. Створив нафтовидобувну компанію "Запата Корпорейшн". Після цього пішов у політику. Був послом США в ООН, очолював Центральне розвідуправління. Вісім років працював державним секретарем. Президентом став 1989 року. Наприкінці липня 1991 року відвідав Радянський Союз. У промові закликав українців утриматися від виходу з СРСР і проголошення незалежності. Пішов із політики, коли програв вибори Біллу Клінтону у 1993-му. Поховали Джорджа Буша 6 грудня в місті Коледж-Стейшен на території Техаського університету "Ей енд Ем". Тут спочиває його старша донька Паулін Робінсон, яка померла від лейкемії 3-річною, та дружина Барбара Буш, якої не стало минулої весни. Прожили у шлюбі 73 роки. Їхній старший син 72-річний Джордж Буш став 43-м президентом США. Молодший на сім років Джон був губернатором Флориди. 63-річний Нейл і Марвін, 62 роки, — бізнесмени. Донька Дороті керує власним благодійним фондом.

Автор: Новое Время
  Композитор Франсіс Ле отримав “Оскар” у 1970-му
Композитор Франсіс Ле отримав “Оскар” у 1970-му

7 листопада помер французький композитор 86-річний Франсіс Ле. Звістку про смерть Ле повідомив мер Ніцци, де народився композитор, Крістіан Естрозі. Причина смерті невідома. Батьки Франсіса була садівниками італійського походження. В двадцятирічному віці Ле переїхав в Париж, де почав виступати на музичних сценах Монмартру. Писав музику до фільмів. Отримав "Оскар" за найкраще музичне супроводження у стрічці "Історія кохання" 1970-го. Також складав пісні для Едіт Піаф, Мірей Матьє, Френка Сінатри, Елли Фіцджеральд та Перрі Комо. Написав більше 600 композицій. У 1968 році Ле одружився на Дагмар Пуец. Пара мала двох синів і одну дочку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Родина Джона Маккейна дозволила назвати вулицю в Києві його ім'ям

Автор: УНІАН
  Аби допомогти батькам, Монсеррат Кабальє підробляла продавщицею та швачкою
Аби допомогти батькам, Монсеррат Кабальє підробляла продавщицею та швачкою

6 жовтня, у віці 85 років, померла одна з найвідоміших у світі оперних співачок – Монсеррат Кабальє. З середини вересня вона перебувала у барселонській клініці Сант-Пау. Мала проблеми з сечовим міхуром. Монсеррат Кабальє з відзнакою закінчила Філармонічний драматичний ліцей Барселони. Її батьки жили бідно. Аби допомогти їм, підробляла продавщицею та швачкою. Після отримання диплома працювала в оперних театрах Італії, ­Швейцарії та Німеччини. До Барселони ­повернулася ­1962-го. Відомою стала за три роки. Тоді в американському "Карнегі Холі" вийшла на сцену замість оперної співачки Мерелін Хорн, яка захворіла. Виконала партію Лукреції Борджіа в однойменній опері італійського композитора Гаетано Доніцетті. Публіка влаштувала їй 20-хвилинні овації. Виконала майже 125 оперних партій. Видала понад 100 дисків. 1988-го з вокалістом британського рок-гурту "Квін" Фредді Меркюрі записала альбом "Барселона". Заголовна пісня стала офіційним гімном літніх Олімпійських ігор 1992 року, що відбувалися в Барселоні. В Україні виступала тричі. Востаннє — минулої весни. Монсеррат Кабальє колекціонувала віяла і любила дивитися футбол. 54 роки прожила у шлюбі з іспанським оперним співаком Бернабе Марті. Йому зараз 89 років. Виховали двох дітей. Син 52-річний Бернабе й донька Монсеррат, 46 років — співаки.

Лауреат 3 премій "Греммі", джазова співачка Ненсі Вілсон померла у віці 81 року. Про це повідомила її представниця Девра Холл Леві, передає Associated Press. Перед смертю Вілсон довгий час хворіла. Точна причина смерті не розкривається. Артистка померла у себе вдома у місті Піоніртаун, штат Каліфорнія.

Зараз ви читаєте новину «5 видатних імен, які втратив світ у 2018». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути