Субота, 07 вересня 2013 14:45
Наталка Макогон
Наталка Макогон
Наталка Макогон

Нормальні хлопці

– Сань, збав, ми ж не на допиті, – сердито заявляю знайомому.

Випадково зустрічаємося у бабусиному селі на Волині. Колишній залицяльник моєї сестри став слідчим у райцентрі. Міцно бере мене під руку й тягне у місцевий гастроном.

– І ніяких "нє", сто років тебе не бачив. Посидимо пару минут, винця ­візьмемо, – приговорює.

Заходимо в магазин. Для глибокого Полісся – це і ресторан, і наливайка, і клуб за інтересами. За 15 років, що тут не була, здається, нічого не змінилось. Прямо – прилавок, вздовж стіни імпровізовані кабінки зі столиками. Попіль­ничками на них – банки з-під кави.

Де робиш? Заміж вийшла? Скільки дітей?

Доки згадую запах "кавалєрки", Сашко несе "угощєнія". На таці два стакани дешевого вина і три шоколадні цукерки. Вибрали місце, Саня вмощується навпроти.

– А тепер розказуй, де живеш? Де робиш? Заміж вийшла? Скільки дітей? Де чоловік робить? Скільки заробляє? Машина є?

Відчуваю, що для повноти обстанов­ки бракує лампи в очі та ­пальців – у двері.

На філфаці у мене була дуже вимоглива викладачка іспанської граматики. Доводити щось Галині Іванівні мало хто ризикував. Десяток додаткових запитань – і "трійка" гарантована. Але мала улюбленців. "П'ятірки" отримували зубрилки й потенційні невістки. Свого сина преподша дуже любила. Не знали про нього, мабуть, лише космонавти.

– Саша дуже гарний і вихований. Саша здобуває вищу освіту. Саша ціле­спрямований. Саша нікого не образить. У Саші має бути чемна дружина, я вибиратиму, – часто говорила. Вчився Саша у Школі міліції.

А якось Галина Іванівна прийшла дуже дивною. Вперше не відмітила прогульників, не дорікала за невиконані завдання. Цілу пару ми читали вголос та перекладали якийсь текст зі словником, а вона мовчала.

– Як ви думаєте, коли хороші хлопці стають отими мєнтами поганими? – неголосно спитала, коли лунав дзвінок.

Зараз ви читаєте новину «Нормальні хлопці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

25

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода