Ексклюзиви
Неділя, 16 жовтня 2011 08:30
Наталія Павленко
Наталія Павленко
Наталія Павленко

20 кілограмів Достоєвського

- Шо за хрєнь! Тьо, ти хоч сама це читала? - племінниця з відразою гортає  книжку, що пропахла часом і старим пилом. "Злочин і кару" їй загадали прочитати за канікули.

- Та ми розбирали цей роман уроків із 20 тому, - згадую школу.

Тоді молоденька вчителька російської літератури, щойно спечена після вузу, вчила нас думати. А нам хотілося гуляти, бо надворі буяла весна і чхати було на чужі страждання. Училка досягла тільки того, що ми зненавиділи Раскольнікова, а заразом і Достоєвського. Через ту шкільну огиду я 15 років не хотіла відкривати його твори. Якось під настрій мені до рук потрапили "Принижені й ображені". Ковтнула їх за два дні. "Автора, автора!", - заволала подумки і під напливом емоцій купила на інтернет-аукціоні 30 томів класика. Повне зібрання.

Манюня, тобі сподобається

Пересилка з Харкова дорога. Вирішила забрати книжки сама, якраз збиралася у відрядження. А поки мама просить щось почитати. Про "Принижених і ображених" каже:

- Я тут прогорнула кілька сторінок, але якесь воно нудне.

От тобі й на. Може, я поспішила зі своїм висновком щодо Достоєвського? Раптом інші його книжки - повне божевілля. Але назад дороги нема. З важкою головою забираю покупку. Достоєвський виявився важкий ще й на руки: понад 20 кг. Добре, що продавець - здоровий дядько - заніс два паперові ящики до вагона.

- Не хотів віддавати, та ремонт робимо, ніде приткнути.

Дорогою читаю "Чужа дружина і чоловік під ліжком". Вмираю від сміху. Ні, я не помилилася. Федір Михайлович таки неперевершений.

Удома мама хутко вихоплює в мене томик.

- Ти знаєш, я ніколи не плакала над жодною книгою, як над "Приниженими й ображеними". Не розказуй нічого, сама прочитаю, - шикає, коли хочу переказати їй зміст "Чужої дружини".

Племінниці кажу:

- Манюня, тобі сподобається.

А подумки додаю: "Колись".

Зараз ви читаєте новину «20 кілограмів Достоєвського». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

21

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наталія Павленко
Мої баби Переглядів: 4093
Наркоман колишній Переглядів: 3105
Серце Айре 6 Переглядів: 2823
Нема чого втрачати 1 Переглядів: 2320
Місце знову зайняте 2 Переглядів: 2231
Голосів: 146
Голосування П'ятов втратить місце основного воротаря "Шахтаря" та збірної України?
  • 1) так, він регулярно помиляється і вік уже грає проти голкіпера
  • 2) ні, вкотре доведе свою психологічну стійкість і далі гратиме на потрібному рівні
Переглянути
Погода