Голова Верховної Ради 37-річний Дмитро Разумков заявив, що хоче змінити мовний закон. Які саме статті його не задовольняють — не пояснив.
— Хтось підтримує одну позицію, хтось — іншу. Я думаю, що громадяни нашої держави ставляться по-різному до мовного закону. Він повинен влаштовувати всіх. Незважаючи на те, де люди живуть і якою мовою розмовляють, — пояснив Разумков.
Закон "Про функціонування української мови як державної" 15 травня 2019-го підписав президент 53-річний Петро Порошенко. Документ закріпив обов'язковість використання української в публічних сферах. Іншими мовами можна спілкуватися в приватному житті.
Громадський діяч 28-річний Андрій Смолій вважає, що голова Верховної Ради хоче змінити в законі норми стосовно мовних квот на телебаченні, радіо і в періодичних виданнях.
— Мовне питання в інформаційній війні Кремля проти України — ключове, — каже Смолій. — Цього вимагають Путін і п'ята колона. Змінити одну чи кілька норм у мовному законі — це гра на користь Москви. Адже знищити українську мову в ЗМІ — їхня давня ціль. Якщо закон змінять — це буде регрес і відділення деяких регіонів. Як сталося це в Криму і на Донбасі. Мова повинна об'єднувати, а не роз'єднувати.
Спікер Дмитро Разумков посилається на торішні рекомендації Венеціанської комісії змінити законодавство, аби уникнути міжнаціональної напруги та захистити права нацменшин в Україні.
— Позиція Венеціанської комісії — лише рекомендація, — говорить Андрій Смолій. — Вона не зобов'язує до прийняття нових законів чи зміни старих всупереч національним інтересам. Основний посил — права національних меншин треба захищати. Для цього слід прийняти закон про нацменшини, а не змінювати закон про мову. Разумков маніпулює фактами. Якщо змінити в мовному законі норми про освіту, це відкине нас на десятиліття назад.
Коментарі