вівторок, 29 березня 2016 07:00

"До одного бізнесмена приходжу посидіти з ним, доки засне"

— Поприбирати у квартирі чи будинку — це не всі мої обов'язки. Ще "дружина на годину" вміє приготувати обід чи вечерю, скласти меню, закупити продукти, — розповідає киянка 43-річна Ірина Перевожчикова.

— Після школи нікуди не вступила. Довго працювала в магазині. 10 років тому подружка допомогла влаштуватися в клінінгову компанію. Там пропонують послугу — "дружина або чоловік на годину". Директор послав мене на кулінарні курси. Раніше вміла готувати борщ, кашу, відбивні. На курсах навчили рахувати калорії, складати окреме меню для жінок, чоловіків і дітей.

Клієнтів шукає агентство. На Подолі живе професор, який вже на пенсії. Мене викликає раз на місяць. Маю прийти 23 числа о 15:00. В цей час листоноша приносить пенсію. Діду приємно, щоб люди думали, ніби я його коханка. Завжди просить приготувати рагу з баклажанами. Навіть узимку, коли ці овочі дуже дорогі. Додатково оплачує годину мого часу, аби поїла з ним і подивилася телевізор. До одного бізнесмена приходжу посидіти з ним, доки засне. Говорить зі мною про політику, ціни, проблеми на роботі. Я шоста працівниця, яку наймає. Каже, що з іншими було нецікаво розмовляти. Платить 500 гривень за годину. Буває, сиджу з ним дві-три години.

Прибрати в квартирі й приготувати обід займає десь чотири години. За кожну платять 300–500 гривень. Ціна залежить від вимог клієнтів. По телефону обговорюємо, що люди хочуть. Часом одразу їду в супермаркет, а тоді на квартиру. Серед замовників є чоловіки й жінки. В однієї дістала купу речей з-під дивана. Вона їх туди закинула, коли несподівано прийшли гості. У такий спосіб швидко прибрала вдома. Інша ховала брудний посуд під шафу. Мене викликав її хлопець. Хотів приготувати романтичну вечерю, попросив прибрати. Ще запрошують, коли планують якесь святкування. Допомагаю скласти меню й підготуватися. Часто їжджу в заміські будинки. Насправді мої клієнти дуже самотні, їм нема до кого звернутися по допомогу. Тому наймають нашу службу.

Бувають і недобросовісні. Можуть звинуватити в крадіжці майна чи їжі. Із собою ношу кілька камер на липучках, їх видають на роботі. Зазвичай маю від п'яти до 10 пристроїв. Коли заходжу в квартиру, вмикаю їх. Торік звинуватили, що вкрала ювелірні прикраси. Ці камери мені допомогли. Доки я прибирала, жінка прикраси переховала. Не знала про зйомку. Одна з камер записала, як вона це робила. У січні клієнтка звинуватила, що я з'їла котлети. Насправді ж їх тягав із каструлі онук жінки. Але буває, що замовники самі мене пригощають продуктами чи просять із ними поїсти. Ніколи не відмовляюся.

Ірина Перевожчикова працює без вихідних. Заробляє 7–15 тис. грн. За рік може взяти відпустку на місяць.

— У мене одне чи два замовлення на день. Півдня — вільна. В цей час прибираю у себе вдома, а от їсти в нашій родині готує чоловік. Я втомлююся від цього на роботі. Зарплата залежить від кількості замовлень. З кожного отримую 20 відсотків заробітку. За кожну скаргу нас штрафують. Найбільше заплатила 500 гривень. Тоді відмовилася готувати обід одній пані, бо вона сама не знала, що хотіла. Після роботи болять руки й спина, викручує суглоби. Нігті не ростуть. Я постійно з хімією працюю. Не завжди вдягаю рукавички. За тиждень вимащую по дві баночки крему для рук.

З'явиться послуга "товариш для риболовлі"

— Послуги "чоловік, дружина чи бабуся на годину" популярні у великих містах. Зараз найбільший попит у Києві, Харкові, Дніпропетровську і Львові, — каже бізнес-експерт 37-річний Андрій Степановський.

— Жителі міст проводять на роботі по 18 годин на добу. Вдома мріють відпочити. Тому наймають поприбирати, приготувати їсти таких спеціалістів. У мене є друг, який має дотримуватися жорсткої дієти. Він професійний спортсмен. Йому простіше найняти людину, яка приготує їжу на тиждень, ніж робити це самому. Ще ці послуги популярні, бо їх можна замовити через інтернет.

У Києві є півсотні фірм, які надають комплексні послуги, вкладають гроші в навчання працівників. Наприклад, майстер із ремонту комп'ютерів повинен вміти не лише полагодити техніку, а й розказати клієнту про ігри, програми, порекомендувати щось.

Навіть пропонують дитину на годину. Я сміявся, коли про таке почув. Але знайомий сказав, що нею користуються люди, які планують мати дітей. Вважаю, що скоро з'явиться послуга "товариш для риболовлі" чи "подружки, щоб ходити магазинами".

Для відкриття такого бізнесу потрібно від 20 тисяч доларів. Гроші повернете за рік. Найважче буде розкрутитися, аби фірма була на слуху. Основні клієнти — бізнесмени, офісні працівники, домогосподарки. Треба багато рекламуватися, мати свій сайт.

Зараз ви читаєте новину «"До одного бізнесмена приходжу посидіти з ним, доки засне"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути