Ексклюзиви
середа, 11 грудня 2013 15:18
Мирослав Маринович
Мирослав Маринович
Правозахисник, один із засновників Української Гельсінської Групи

Уряд і президент ввели народ у тяжку кризу

У ніч проти середи "Беркут" спробував розігнати табір антиурядових протестів на Майдані Незалежності, розібравши барикади та наметове містечко, а вранці міліція намагалася взяти під контроль приміщення КМДА. Забарикадовані там мітингувальники з вікон поливали спецпідрозділи водою з пожежних шлангів. Згодом міліція відступила.

Прем'єр-міністр Микола Азаров заперечив застосування сили до мітингувальників у центрі Києва. Він пояснив це розчищенням доріг. А глава МВС Віталій Захарченко запевнив людей, що силового розгону протесту на Майдані не буде.

Влада чинить жахливо, бо це все суміш брехні, лукавства і цинізму. З одного боку вона дає офіційне пояснення діям вночі: хотіли розчистити проїжджу частину. Але ж це треба було робити вдень, оскільки закон забороняє робити це вночі. І коли уряд вдається до нелегітимних дій, ще й роблячи це в жорстокий спосіб, при цьому звинувачує інших в порушенні закону, то це вже нікуди не годиться. Таким чином влада ставить себе поза рамками закону.

Не можна розчищати вулиці, виганяючи "Беркут", який жорстоко розправляється із мирними демонстрантами. Те, що розказують свідки побиття, просто вражає, адже це не розчищення вулиць, казна що. А те, що говорить прем'єр Микола Азаров, то чистісінька брехня. Робити це під покровом ночі - це жахливо. Один англійський журналіст написав, що тільки злодії і грабіжники чинять злочини вночі, а ще український президент.

Такі дії влади можуть привести лише до ескалації напруги, бо народ не може погодитися із тим. Громадяни просто мусять протистояти такому нелюдському способу керування країною. Я вже мовчу про те, що це недемократично.

Вчора нинішній президент мав шанс розпочати процес діалогу із суспільством. До цього його закликали три колишні президенти України, а також ініціативна група "Першого грудня" - мудрі особи країни. Також закликали західні партнери, але він не дослухався до цього. Навіть складно зараз уявити, що йому треба зробити, навіть не щоб повернути довіру, а хоча б налагодити мирне вирішення політичної кризи.

Через це я взагалі втратив здатність розуміти дії чинного глави держави. Здається, що вони не втрачають жодного шансу задіяти найгірший варіант. Можливо, так і задумано. Можливо, потім історія скаже, що просто виконувався кремлівський сценарій дезінтеграції України.

Звичайно, що треба шукати розв'язання кризи, тому нехай би президент зробив те, до чого його закликали від самого початку після побиття перших демонстрантів на Майдані. Мусить піти у відставку цей уряд. І це стане першим кроком до заспокоєння людей. Окрім того, потім мають бути оголошені дострокові вибори. Влада також мусить вибачитись перед народом і покарати винних у побитті людей, особливо "звірів" з "Беркуту".

Звичайно, невідомо чи піде на це Янукович, але на сьогоднішній день в глобалізованому і цивілізованому світі немає одноосібної влади, яка би могла чинити все, що їй завгодно. Тому, переконаний, що на главу держави Захід чинитиме тиск. Зокрема, знаємо, що вже Канада близька до введення санкцій. Але ж гірше, ніж шкодить цей уряд українцям не може бути, адже він поставив Україну на межі дефолту. Для чого їм іноземні позики? Щоби половину вкрасти. А це недопустимо. Народ ввели в непростий процес, в тяжку кризу. І це зробив уряд, і президент.

Щодо компромісу, то все залежить від влади. Це було важливо вчора, сьогодні ще більш важливо. Зараз влада має зробити все, щоби знайти спільну мову із обуреними людьми. Влада має схаменутись.

Зараз ви читаєте новину «Уряд і президент ввели народ у тяжку кризу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути