Ескурсовод Катажина Лоза з Варшави переїхала до Львова заради роботи. Живе в Україні з 2004 року.
"На постійно я переїхала сюди у 2004-му році. Будучи студенткою етнографії у Варшаві, я часто ходила в польські гори. Та мене тягнуло побачити українські. Перший раз я приїхала в Карпати у 1997-му році, з друзями. На 4-му курсі я приїхала до Львова, отримавши стипендію, створила сайт Lwow.info, - розповідає жінка в інтерв'ю tvoemisto.tv. - Багатьом українцям здається, що Польща – це супер. Та на відстані все часто виглядає інакше. Я сама перед Україною півроку у Варшаві шукала роботу - не знайшла".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ввели нові правила працевлаштування для українців у Польщі
У Львові Катажина зустріла свого чоловіка. Зараз у неї троє дітей. Тут закінчила курси ескурсовода.
"Закінчивши тут курси екскурсоводів, почала працювати з поляками. Через ситуацію на Сході до Львова зараз приїжджає приблизно 20% поляків від тої кількості, яка була колись. Туристичні фірми вже майже не їздять", - каже Катажина Лоза.
За словами жінки, українці більш відкриті. Поляки стають все більш замкнутими. Поговорити з кимось на вулиці чи запросити додому вже не так прийнято. Загалом серед поляків є також розчарування стосовно українців, бо вони не бачать взаємності. Не порівняти умови, в яких живе українська діаспора в Польщі та Україні, в плані фінансування. Польща може дозволити собі більше, але й українська влада має показувати відповідні жести.
94% заробітчан з України задоволені роботою в Польщі. Майже половина планують переїхати в країну на постійну основу. Рівень зарплати, яка в середньому складає приблизно 2 тисячі злотих – головна мотивація працевлаштування українців у Польщі.
Коментарі