Аліун з Сенегалу та Антуанет Д'янь з Конго живуть у Києві вже 26 років. Познайомилися у Києві, куди приїхали отримати освіту. Почали зустрічатися, а згодом створили сім'ю. Для молодої пари з двох різних африканських країн Україна стала нейтральною територією для життя, а французька – спільною мовою.
Аліун викладає французьку мову в Київській міжнародній школі, у вільний час подорожує різними країнами Африки, досліджує культуру африканських народів і пише про свої мандрівки, повідомляє life.pravda.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Плацкарт класний" - американець подорожує Україною та ділиться враженнями
Антуанет допомагає молодим африканцям вступати в українські виші. 12 років тому заснувала фірму Antal, яка працює в Конго, Сенегалі, Габоні, Беніні та інших країнах Африки і заохочує отримувати вищу освіту в Україні. Вона допомагає збирати документи для вступу, обирати навчальний заклад та оформлювати візи.
"Ми допомагаємо африканським студентам адаптуватися тут. Ми бачили, що їм важко звикнути до тутешнього життя, до суспільства, ставлення людей і розуміли, що потрібно якось допомагати. Тому Антуанет заснувала фірму", – пояснює Аліун.
"Коли студенти приїжджають в Україну, ми розказуємо їм про правила життя тут, тісно з ними спілкуємося, допомагаємо у всьому. А якщо в них з'являються проблеми з навчанням чи вони не ходять на пари, повідомляємо батькам", – додає Антуанет.
Спочатку африканським студентам дуже важко звикнути до мови, менталітету, але найскладніше – до того, як деякі люди на них дивляться.
"Ми звикли до життя тут. Коли заходиш в холодну воду, спочатку відчуваєш холод, а потім звикаєш і вода здається теплою. Так само і з неприємними ситуаціями через колір шкіри. Коли ми тільки приїхали, дуже гостро відчували погане ставлення", – розповідає Аліун. - Я не буду плакати про те, що мене сильно дискримінують, не буду вішати ярлики і казати, що в Україні живуть одні расисти. Такі люди є, але є інші чудові толерантні люди. Якби нам було погано тут, ми б поїхали. Тут я зустрів дуже хороших людей і наші найкращі друзі – українці".
За словами чоловіка, вразило те, що люди в Україні безкорисливі. Наприклад, продавець тут може чесно сказати, що його товар не дуже хороший, а в Сенегалі тобі ніколи не зізнаються в такому, намагатимуться обманути, аби тільки отримати більше грошей. Проте для нього незвично, що деякі дорослі люди тут можуть ображати інших і вказувати їм, адже в Сенегалі це вважається приниженням власної гідності.
Колишній шпигун, американець італійського походження Луіджі Скіаво вже понад чотири роки живе у Львові. В Україну приїхав за коханням. На візитці чоловіка, де зображено мініатюру карти України, – набір непоєднуваних професій: кардіолог, фізіолог, програміст, вчитель англійської.
Коментарі