Ніно Целадзе із Грузії переїхала в Україну 5 років тому. Її запросили родичі стати директором мережі грузинської пекарні "Тоне" у Вінниці.
За 5 років роботи в Україні жінка досі не може звикнути до води, яка тече із крану.
"Дуже важко звикнути до води з крану. Вона з хлоркою. У перші тижні після приїзду я тягнулася напитися. Відкриваю кран машинально, а дівчата на роботі мене зупиняли. Мовляв, її пити не можна. Їжу на ній готувати теж не можна. Хіба прати. Доводиться купувати. В Грузії з крана тече чиста джерельна вода", - розповідає Gazeta.ua Ніно. За освітою – економіст.
Також жінці важко переносити морози.
"Я приїхала якраз взимку, у лютому. Досі згадую, як йшла по дорозі, як по ковзанці. Впала, ледь ногу не зламала. Було дуже холодно, порівняно з сонячною Грузією. Але клімат хороший. Згодом можна мабуть призвичаїтись, - каже Ніно Целадзе. - Та найголовніше, до чого треба звикнути, - це до українських грошей. Їх треба мати багато. Набридають дрібні гроші. Копійки при нинішніх цінах втратили свою значимість. Їх треба виводити з оббігу".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Італієць навчає дітей у глухому українському селі
Американка Дара Грей - волонтерка Корпусу Миру. Навчає жителів села Котиківка Городенківського району англійської мови.
Дівчина приїхала в Україну за єдиної умови – житиме в селі. Бо саме там, на її думку, можна найкраще зрозуміти чужу культуру. Заняття з англійської мови Дара проводить кілька разів на тиждень. Ходять і дорослі, і діти. Уроки англійської проводять у кабінеті сільського голови.
Коментарі