— Надивляться фільмів, поназивають дітей дивними іменами. А потім дитина стидається, — розповідає Галина Хвалібота, 53 роки, зі Львівського міського РАЦСу. — Назвали Ілько. І всі сміялися: "О, Ілько пішов". То в 14 років хлопчик з батьками прийшли перереєстровувати свідоцтво.
Торік на Львівщині популярними були Назар, Назарій, Давід. Серед жіночих на зміну Дарині та Анастасії, які були популярними у минулі два роки, модними стали Вероніка, Вікторія, Анна.
— Давід — це неправильно. Має бути Давид, — каже Хвалібота. — Так само хочуть Кіріл, а не Кирило, замість Данила — Даниїл. Так дітей називають переважно молоді батьки, іноземці або заробітчани. Торік назвали дівчинку італійським іменем Дженев'єва. Одна мама хотіла записати сина Миколаєм, хоча правильно Микола. Ми пояснюємо, що це русизм — від Ніколай. А мати вперлася, і все. У таких випадках, щоб колись до нас не було претензій, що ми неграмотно записали ім'я, ми складаємо актовий запис і робимо зноску, що така вимога батьків. Бо це дуже серйозна справа, ці записи довго зберігаються в архівах. Приходили якось дідусь і бабуся хлопчика, якого батьки назвали Ангелом. Сварилися з нами. Та батьки так хотіли, пояснюємо. "Та вони дурні, ви їх не слухайте". Буває, чоловік з жінкою сваряться. Вона хоче одним ім'ям назвати дитину, він — іншим. Ми пропонуємо подвійне. Потім у 16 років, коли будуть робити паспорт, дитина сама собі вибере одне ім'я.
Коментарі