У $20 млн обійдеться будівництво нового палацу спорту у львівському мікрорайоні Сихів. Тут гратиме жіноча гандбольна команда "Галичанка", якою вже рік опікується фінансово-промисловий холдинг "Росан". Комплекс також прийматиме змагання з різних видів спорту. За короткий час спортивний майданчик можна буде переобладнати у концертний зал — найбільший у місті.
Із президентом холдингу Ростиславом Кісілем, 46 років, який узявся за будівництво спорткомплексу, зустрічаємося в його робочому кабінеті. На моніторі ноутбука — тривимірне зображення споруд загальною площею 1,7 га.
— Тут буде готель на сто місць, — показує олівцем.
— А це — два зали. Один уміщуватиме від трьох до п"яти тисяч глядачів, другий — близько тисячі. Збудуємо басейн, фітнес-зали, невеликий ресторанчик. Можна буде проводити боксерські бої і змагання зі спортивної гімнастики. Неподалік плануємо звести будинок для спортсменів. У ньому отримуватимуть одно- і двокімнатні квартири спортсмени з інших міст.
Співпраця холдингу "Росан" із жіночою гандбольною командою почалася випадково.
— Я часто стикався з "Галичанкою", бо гандболістки тренувалися у спортзалі університету, а я там грав у футбол із друзями у вільний час, — розповідає Ростислав Кісіль. — Мені сказали, що це одна з найперспективніших команд України, але вона перебуває у фінансовій скруті. Рішення прийняв миттєво: будемо допомагати. За рік фактично реанімували гандбол у Львові. "Галичанка" вже забезпечила собі срібні медалі цьогорічного чемпіонату України. Наступного року хочемо взяти "золото". Наша мета — зробити Львів центром українського гандболу. Тому крім палацу спорту хочемо збудувати за містом тренувально-оздоровчий центр. Ним користуватиметься не тільки "Галичанка", а й жіноча збірна України.
Окупиться палац спорту за 25 років
У Львові немає жодного спортивного майданчика, де можна було би проводити міжнародні змагання з гандболу. Зараз "Галичанка" грає у невеликому палаці спорту "Будівельник".
— Ми вже вклали у реконструкцію "Будівельника" 350 тисяч гривень, — продовжує Кісіль. — Відремонтували роздягальні, встановили нове табло, покриття ігрового майданчика. Але до міжнародних стандартів цей палац привести неможливо: там усього 500 глядацьких місць.
Новий комплекс планується як соціальний проект. Окупиться палац спорту лише за 25 років.
— Я спілкувався з керівниками інших команд міста, — веде далі Кісіль. — Вони готові допомагати будівництву. У палаці можуть відбуватися шоу, концерти. Тут буде ширма, а за нею — портативна сцена, — бере до рук креслення. — Вона висуватиметься на середину майданчика. У конструкції споруди передбачено, що вона зможе швидко змінювати свій профіль.
Новий спорткомплекс розробляла архітектурна майстерня "Арніка". Зводитимуть його два роки.
— Для будівельників буде справою престижу зводити цей палац, — переконаний Кісіль.
Прощаємося. Під дверима кабінету президента чекає коротко стрижена блондинка у спортивному костюмі.
— Це Валерія Тищенко, рятівниця львівського гандболу, — каже Кісіль і поважно додає: — Вихованка запорізької школи, спершу грала у Львові, а тепер тренує "Галичанку".
Президент холдингу хоче, аби гандболісток сприймали не тільки як спортсменок. Близько місяця тому у Львові з"явилися біґборди зі знімками дівчат із "Галичанки" у вечірніх сукнях.
— Люди, їдучи містом, бачать, що це красиві дівчата і красивий вид спорту, — вважає Ростислав Кісіль.
З"являться льодовий і футзальний палаци
У Львові дев"ять стадіонів, сім басейнів і 13 спортивних баз. Більшість споруджені понад 20 років тому. З нових — зал спортивного товариства "Динамо" для занять боротьбою, важкою атлетикою і стрільбою. На площі Петрушевича після реконструкції почав діяти спорткомплекс "Євроспорт" із басейном.
Окрім "Галичанки" власний палац спорту, вартістю близько $15 млн, планують будувати керівники трьох львівських футзальних команд вищої ліги — "Енергії", "Тайму" та "ТВД". Звести льодовий палац за $1,5 млн хочуть і хокеїсти клубу "Львів".
"Росан" конкурує з "Вестерн Юніон"
Спільне українсько-канадське підприємство "Росан" засноване 5 листопада 1992 року. До холдингу входить корпорація "Міст" — лідер на ринку Канади, США, Австралії з доставки поштових відправлень у країни СНД. За обсягами грошових переказів в Україну із США та Канади "Міст" конкурує з брендами "Вестерн Юніон" та "Маніґрем".
Холдинг займається і міжнародним туризмом, пасажирськими перевезеннями, інвестиційно-фінансовою діяльністю, нерухомістю. А також — переробною промисловістю: "Росан-Агро" — одне з найпотужніших підприємств м"ясопереробної галузі у Західній Україні. Перші великі капітали холдингові принесла корпорація "Міст".
Коментарі