Із 1 березня за візу до Польщі українці платитимуть 20 євро. Це на 15 євро дешевше, ніж раніше. Національна польська віза дає право перебувати в Польщі протягом трьох місяців. В інші крани Євросоюзу необхідна шенгенська. Вона коштує 35 євро.
У вівторок зранку під польським консульством у Львові чекають 40 людей. Переважно заробітчани. Готуються їхати на сезонні польові роботи.
— Я тішуся, що візи подешевшали перед початком нового сезону сільськогосподарських робіт. Уже зараз кличуть у Польщу на розсаду в теплиці, — каже 35-річний Василь Хоменко з Червонограда. — За два тижні їду під Вроцлав на розсаду квітів. Обіцяють 500 доларів на місяць. Таки на 160 гривень менше заплачу за візу. А то мені якраз буде на дорогу з Перемишля до Вроцлава. Хоча могли б уже видавати робочі візи безкоштовно. Обіцяв же президент, що з Євросоюзом встановлять безвізовий режим.
За 2010 рік Генеральне консульство Польщі у Львові видало 248 943 візи.
— На 7723 прохань були відмови, — кажуть у Генконсульстві. — Основна причина — непідтверджені документи, що вказують мету подорожі.
Робоча віза в Чехію коштує 96 євро. У Словаччину — безкоштовна.
Коментарі
Электронное правительство – это хорошо. Очень часто приводят пример Эстонии и Грузии. Но… не забывайте, какое количество населения в этих странах. Грузия – около 3 миллионов человек, Эстония – почти миллион. При таких раскладах можно любую идею реализовывать если есть желание и достойные инициаторы. Идея у Столара – хорошая, я уверен что и люди у него в команде есть, которые знают как это все реализовать, но масштабы страны и населения вряд ли позволят в ближайшее время ожидать какой либо положительный результат. Единственное что обнадеживает – Столар больше практик чем болтун и теоретик, поэтому если возьмется за реализацию этого вопроса, то рано или поздно результат будет.
Что-то в этом есть, но с трудом верится, что это проканает...
Да в нашей чудной стране только паяльник в "ж" у чиновника выдавит у него безплатную улыбку.В той-же прибалтике куда бы ты не пришел ,кнопку нажал ,документы подал вопросы на ответы получил.Все быстро и без заглядывания в карманы "твари просящей".У нас ты себя такой "тварью дрожащей" чувствуешь постоянно в широких кабинетах.Многие бумажки требуют времени в отстое длинных очередей и недель ожидания в той же Прибалтике был удивлен когда мой партнер через интернет в течении 15 мин получил ответ о несудимости.Этот Столар похоже понимает о чем говорит.
Да, сер. только не на юге.
Апменшип
Да, особенно Вадиму Столару от партии рыгов не хватает налогов на пенсию и т.д.
Хотя идея норм.
Проблему корупції може вирішити лише революція з наступною люстрацією...
Після виборів- коли риги обманом наберуть 70-80% голосів- можливо все і почнеться...