Надзвичайний санітарний стан оголосили в селищі Торчин, що за 20 км од Луцька. Тут із досі невідомих причин шириться епідемія вірусного гепатиту А. Із кінця серпня "жовтухою" заразилися 58 селян.
— Щодня обстежуємо по 40 людей, — каже головлікар Торчинської райлікарні Петро Коновал, 32 роки. — Особливо перевіряємо жителів вулиці Козацької, де вперше виявили вірус. Там перехворіла кожна друга сім"я.
Біля триповерхової селищної школи зустрічаю гурт дітей. Учні вибігають на перерву з домашніми бутербродами. Через карантин шкільну їдальню зачинили ще у вересні. Із хворобою Боткіна вже злягли 34 дитини та троє вчителів. Усього ж у школі 660 учнів.
— Ми на кожній перерві обробляємо туалети хлоркою. Із райлікарні щодня приходять обстежувати тих, хто контактував із хворими. Але все одно минулої п"ятниці двох дівчат забрали до лікарні прямо з уроків, — розповідає директор школи Олександр Романюк, 53 роки. — Батьки просять закрити школу на карантин, однак немає гарантії, що це зупинить епідемію. Діти ж удома не сидять за ґратами.
Досі селяни думали, що вірус передається через криничну воду. Епідеміологи запевнили — вода чиста. Тоді поповзли чутки, що гепатит завезли продавці кавунів із Херсону. Ця версія теж не підтвердилася. Пішли розмови, що "жовтуха" шириться з Торчинського м"ясозаводу, працівники якого першими підхопили вірус.
— М"ясозавод не має очисних споруд і викидає відходи у вигрібну яму. Залишки потрапляють у воду, — коментує селищний голова Юрій Кревський, 30 років. — Можливо, вірус опиняється в питній воді, ми не відкидаємо цю версію.
Тимчасова комісія селищної ради постійно інспектує м"ясозавод. Наступної сесії комісія складе звіт про епідеміологічну безпеку на підприємстві.
— Якщо зафіксують санітарні порушення, то будемо закривати завод, — каже голова селища. — Хоча нині там працює понад 300 робітників. І підприємство є одним із найбільших платників податків.
Після розмови селищний голова замкнувся в кабінеті на чергову нараду з районними лікарями. У приймальні на зустріч із ним чекають місцеві комунальники, які щодня звітують про утилізацію стихійних сміттєзвалищ та очищення хлоркою криниць.
Поговорити з керівництвом м"ясозаводу не вдалося. Телефон приймальні підприємства безперервно зайнятий, а на прохідній кажуть, що начальства немає і не буде.
Коментарі