Наша промисловість починає входити у фазу нарощування обсягів. Про це свідчать як статистичні дані, так і спрямованість дій і заяв президента Віктора Януковича. Виступаючи на конференції "Ялтинська європейська стратегія", глава держави заявив, що готується пакет рішень і законодавчих ініціатив, які створюватимуть основу промислової політики.
За словами глави держави, одним із основних пріоритетів реформ є усунення структурних дисбалансів у національній економіці.
— Головний напрямок — зміцнення і розвиток внутрішнього ринку, підтримка відповідних галузей, забезпечення зростання купівельної спроможності населення, — каже 62-річний Віктор Янукович.
У цьому питанні досягнуто істотних успіхів. Свідченням є зростання обсягів роздрібної торгівлі, створення нових робочих місць, поступове підвищення заробітної платні у різних секторах економіки.
Україна закріпила за собою місце одного із вагомих гравців на світовому ринку продовольства, вважають експерти. Подальші тенденції глобального розвитку свідчать, що попит на харчі зростатиме. І, як відзначив глава держави, українці мають усе необхідне для зміцнення своїх позицій. Сприятимуть цьому завершення земельної реформи і створення цивілізованого ринку землі.
Президент додав, сьогодні уряд має розробити ефективні механізми подолання структурних деформацій у різних галузях промисловості. Він доручив прем'єр-міністрові Миколі Азарову проаналізувати ефективність застосування суб'єктами господарювання податкових стимулів розвитку економіки, передбачених Податковим кодексом. Також звелів тримати на контролі вчасне відшкодування підприємствам ПДВ.
За оцінками Центру соціально-економічних досліджень "CASE Україна", рейтинг глобальної конкурентоспроможності нашої країни повернувся до рівня докризових 2007-2008 років. Тепер маємо ті ж 4,1 бала, що й 2008-го. Це свідчить, що вплив кризи загалом подоланий, вважають експерти Центру. Цього досягли здебільшого за рахунок поліпшення макроекономічних показників: дефіциту бюджету та інфляції. Окрім того, в Україні помітно поліпшилася інфраструктура морських і аеропортів.
За словами Януковича, сьогодні ситуація в країні нормалізувалася, оскільки, попри складність завдання, Україні вдалося подолати інерцію занепаду. Вона має всі шанси вирішити економічні негаразди. Необхідно ухвалити програму розвитку промисловості держави до 2017 року.
Також президент вимагає від уряду інтенсивного розвитку внутрішнього ринку. В Ялті Віктор Янукович доручив Кабміну опрацювати механізм укладання довгострокових угод між Укрзалізницею та вітчизняними підприємствами транспортного машинобудування на постачання рухомого складу. Наголосив, як важливо залучати вітчизняні підприємства енергетичного машинобудування до спорудження нових та реконструкції діючих блоків електростанцій.
Те, що Україна встояла перед економічним колапсом, свідчить на користь нашої держави, переконані аналітики. Наявність потенціалу, відповідних ресурсів та політичної волі українського президента дозволяють говорити про якісно нові перспективи країни. Тим паче, коли держава вже має перші конкретні результати.
Коментарі
3