"Не уявляєте, наскільки спокійно стало, відколи заборонили гральний бізнес, — тішиться селищний голова Клесова Сарненського району на Рівненщині Василь Шіпко, 51 рік. Раніше мене жіночки щодня просили, щоб я зробив щось з автоматами. Бо чоловіки всю зарплатню у гральний салон несли. А за останні два місяці — жодного дзвінка, жодної скарги".
Іще взимку в Клесові на 7600 людей було півсотні гральних автоматів. Селище називали "рівненським Лас-Вегасом".
— У нас люди заможні, з бурштину живуть. Кілограм по 500 баксів продають. А де гроші, там і казино буде, — каже 40-річна Ніна Гордієнко. — Дехто по кількасот гривень за день спускав. Мій чоловік пробував грати, але я йому пригрозила, що піду від нього і дітей заберу. Слава Богу, одумався.
Голова пропонує об"їхати колишні гральні точки в селищі, аби переконатися, чи справді їх закрили. Сідає за кермо легковика.
— Два тижні тому перевіряли салон "Ігромаксу". Хтось подзвонив на "гарячу лінію" в міліцію, ніби там досі грають в азартні ігри. Приїхала перевірка, але нічого не знайшла — автомати були відключені. До заборони азартних ігор у нас було до 50 автоматів. Ми на жоден із них дозволу не давали, та хіба власники на наші приписи зважали? Мені часто погрожували, а одного разу дуже побили бітою. Нападників так і не знайшли.
На вулицях у центрі селища — біля готелю, ринку, банків та магазинів — пошарпані металеві будки автоматів. Їх від"єднано від електромережі.
— Але чомусь досі стоять, — киває голова. — Виглядає так, ніби готові знову запрацювати. Що як заборона грального бізнесу — черговий передвиборний трюк? А потім усе буде, як колись?
Навпроти школи теж стоїть "однорукий бандит".
— Діти щодня бігали сюди програвати гроші, які мама дала на обід, — каже директор Галина Лисинська. — Билися між собою, лаялися. Навіть дошкільнята грали. Я така рада, що все закінчилося.
Найдовше не вимикали автомат біля ринку. Війт кілька разів робив власникові зауваження.
— Мені весь час відповідали лайкою. Кажуть: "Ти не Ющенко, тож пішов звідси!" — обурюється Василь Олександрович. — Ну як так можна? Ділки вірять, що "криша" їх завжди врятує, що їх нічого не стосується. Але врешті відключили і цей.
Один чоловік хату програв, ще й 17 тисяч заначки
Автомат біля ринку з"явився у Клесові першим. Кажуть, щодня приносив по кілька тисяч гривень прибутку. Чимало грошей у ньому залишила продавщиця фруктів Лариса.
— Увесь свій денний прибуток спускала, — виходить із магазину сива жінка. — А один чоловік хату програв, ще й 17 тисяч заначки. Бомжі біля автоматів кормилися — як виграє людина, попросять у неї монєту на випивку.
Ми з головою не знайшли жодного автомата в селищі, який би працював. Шіпко полегшено зітхає.
— Я свічку в церкві поставлю, щоби ця напасть до нас не повернулася. Намагаємося заохотити людей спортом — маємо найсильніший шаховий клуб в області, проводимо козацькі змагання.
Через заборону грального бізнесу місцевий бюджет щороку недоотримуватиме 20 тис. грн.
— Шкода грошей, але все на краще, — стверджує селищний голова. — Криза по нас не вдарила. Дітей народжується вдвічі більше, ніж торік. Жоден із заводів у селищі не закрився, працівників не звільняють. Я заманюю до Клесова бізнесменів, пропонуючи маленький земельний податок, — це їм вигідно. Тепер маємо 247 приватних підприємців.
До підпільного салону пускали постійних клієнтів
У Рівному викрили підпільний салон гральних автоматів на вул. Данила Галицького. Він працював вночі. Пускали тільки постійних клієнтів.
У ніч на 14 липня міліціонери опечатали заклад.
— Продовжити розслідування змогли за чотири дні, — розповідає начальник обласної податкової міліції Микола Гордійчук. — 17 липня отримали дозвіл суду на проведення обшуку та вилучення гральних автоматів. У приміщенні виявили близько 50 автоматів та рулетку. Тепер власникам загрожує чималий штраф.
Коментарі