27 представників екологічної експедиції "Данастріс-альтернатива" протягом десяти днів пливли Дністровським каньйоном від села Устя-Зелене в Монастириському районі Тернопільщини до села Окопи в Борщівському. Шукали сім античудес України — смітники та звалища, що залишають місцеві жителі та туристи на берегах Дністра.
— Заодно поприбираємо береги річки і привернемо увагу місцевих громад до цієї проблеми, — каже організатор акції тернополянин Сергій Хлєбас, 45 років.
Плоти для сплаву експедитори робили власноруч. Низ кожного склали з тисячі півторалітрових пластикових пляшок. Поверх них кріпили дошки з ялиці. Потім чотири плоти скріпили в один. Назвали його "Данастріс" — це давня назва Дністра.
Глибина річки сягає 2,5 м. Пливемо зі швидкістю 7 км/год. Вода постійно заливає поверхню "човна" з різних сторін, його розвертає. Потрапляємо на мілину. Актор тернопільського театру "Діалог" 40-річний Валерій Сеньків стрибає за борт, щоб виштовхнути пліт якнайдалі на течію.
— Зі смітниками не повезло, — розводить руками. — Після злив вода піднялася і змила все. Але ж сміття нікуди не пропало. Воно пристало до інших берегів. Довго чекати на античудеса не доведеться. Місцеве населення, як-то кажуть, зробить свою справу.
Організатори акції хочуть розвивати зелений туризм та відновити роботу дитячих таборів у селах неподалік Дністра. Цей сплав — перший із серії проектів, розрахованих на чотири роки.
Дорогою мандрівники сфотографували кілька випадків вивозу гравію з берегів річки. Матеріали передадуть до прокуратури.
Коментарі