понеділок, 19 вересня 2011 05:45

"Сусіди забули закрити кран. Годину лилася гаряча вода" - Що робити при затопленні квартири

— Коли я зайшла у квартиру, в мене ледь серце не зупинилося. Усе було в пару, зі стелі лився гарячий душ, води по кісточки, — розповідає 28-річна Оксана Салицька. Місяць тому сусіди затопили її однокімнатну квартиру на вул. Івана Мазепи, 26.

— Уранці не було гарячої води, я закрутила всі крани і пішла на роботу. Через годину сусідка знизу на мобільний дзвонить. Кричить, що ми її заливаємо. Прибігла додому, а то мене затопили зверху. Там молода пара живе. Виявилося, на кухні забули закрити кран. У мийці було багато посуду. Вода пішла і годину лилася через верх.

Салицькі взяли квартиру у кредит чотири роки тому. На вимогу банку,  застрахували її.

— Два роки тому зробили євроремонт, — каже Оксана. — Стелю оббили гіпсокартоном, на стіни поклеїли дорогі італійські шпалери, поклали ламінат, сантехніку змінили. Після затоплення паркет здувся, шпалери відклеїлися шматками, залило взуття, постіль, меблі.

Сусіди Салицьких визнали вину, обіцяли компенсувати всі витрати. Чоловік Оксани Микола сфотографував пошкодження та запросив майстра з обслуговуючого ЛКП (Львівського комунального господарства) скласти акт-фіксацію затоплення. Цілий тиждень, доки сохли стіни, подружжя жило у батьків.

— Сусіди не хотіли, щоб ми зверталися до страховиків. Бо вони оплатили б нам компенсацію, але потім через суд вибивали б ті гроші з них. Пообіцяли, що частинами віддаватимуть. Майстер, який робив у нас ремонт, оцінив збитки у 7 тисяч гривень. Це без вартості зіпсованого водою одягу та взуття. Ми погодилися на ту суму, бо хочемо якнайшвидше зробити ремонт і забути про це все.

Найбільше випадків затоплень квартир було кілька років тому, коли воду у Львові подавали за графіком.

— Люди забували закривати крани, труби не витримували перепаду тиску води, лопали, — розповідає 56-річний Іван Лозинський, директор Личаківської адміністрації. — Але і зараз є багато жителів, що недобросовісно ставляться до споживання води. Якщо сусіди заливають вас періодично, подавайте у суд. Коли відмовляться платити компенсацію за збитки, що перевищує 10 тисяч гривень, виконавча служба може виставити їхню квартиру на аукціон.

З настанням опалювального сезону у жовтні запускатимуть воду в батареї. З вини ЛКП у квартирі може прорвати трубу, тріснути батарея. Якщо власник житла сам змінив батарею чи доставив додаткові, винним буде він.

— Тепловики запускають воду у суботу, коли більшість жителів удома, — каже Лозинський. — Якщо прорив станеться з їх вини, можна домовитися з ЛКП про відшкодування чи ремонт квартири їхніми майстрами та матеріалами або подавати в суд. Правда, такі розгляди тривають від двох місяців. Ще довше — виплати компенсації.

 

Що робити при затопленні квартири

Коли вас залили

— Треба зафіксувати факт залиття квартири — сфотографувати і зняти на відео. Техніка має зафіксувати дату, — розповідає юрист Дмитро Каленюк-Краковецький, 22 роки. — Далі звернутися до директора ЛКП чи до голови ОСББ, запросити їх і сусіда-винуватця разом скласти акт в той самий день. Запросити фахівця оцінити збитки, зробити експертний висновок. Це може бути представник будівельної компанії, приватної оціночної фірми. Якщо ремонт зробили нещодавно і є чеки, це полегшить справу. Раджу одразу домовлятися із сусідами, які спричинили збитки, не доводячи справу до суду. Це вигідно і вам, і їм. Якщо затоплено із вини ЛКП, іти в суд. Практика показує, лише так можна отримати гроші. До того ж маєте право вимагати моральну компенсацію за незручності і переживання під час інциденту.

Якщо затопили ви

— Біжіть до сусідів домовлятися про відшкодування. Якщо сума видається занадто завищеною, треба за власний кошт запросити незалежного експерта для оцінки. Вимагайте розписку про передачу грошей, завірте у нотаріуса.

 

Зараз ви читаєте новину «"Сусіди забули закрити кран. Годину лилася гаряча вода" - Що робити при затопленні квартири». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути