четвер, 04 вересня 2008 19:02

Селянам заплатили за зіпсовані дорогою городи

Автор: фото: Ігор Хомич
  Львівський облавтодор будує об’їзну дорогу неподалік села Братковичі Городоцького району
Львівський облавтодор будує об’їзну дорогу неподалік села Братковичі Городоцького району

Львівський облавтодор до кінця року здасть в експлуатацію дорогу в обхід міста Городок. 12 км шляху є частиною дороги державного значення Львів — Шегині. Кілька кілометрів траси пролягло через сільські городи.

Будівництво триває поблизу села Братковичі Городоцького району. Роботу тут розпочинають о 8.00.

— Треба постаратися, хлопці, Київ підпирає, — вигукує робітникам головний інженер Львівоблавтодору Федір Наумець, 33 роки. — Щодня тут працюють 80–90 людей, —  розповідає "ГПУ". — До кінця року залишилося здати трохи більше 4 кілометрів дороги. Ширина траси — 9–10,5 метра. Це дорога другої технічної категорії, звичайна дворядка. Та як на Львівщину, розмах справді грандіозний. А щодо людських городів, то держава все, здається, вирішила. Ми лише виконуємо свої обов"язки.

Будівництво відрізку розпочали в квітні цього року. Кошторис робіт складено 2004-го, сягає майже 22 млн грн.

— То і в моєї бабці город забрали, — каже хлопчина в майці футбольного клубу "Мілан". Він та троє його товаришів сидять на траві й ніжаться на сонці поблизу Братковицької сільської ради. — Але їй заплатили. Здається, 700 гривень.

Жителів Братковичів трохи менше 1,5 тис. Дорога Шегині — Львів поки що лежить через село. З нового року вона його оминатиме.

— Добре, що фури вже не їздитимуть, — тішиться секретар Братковицької сільради 38-річна Наталя Карапінка. Вона живе біля дороги. — Гуркіт фур удень і вночі надокучає. — Але гірше щодо городів. Ділянки забрали, коли селяни вже їх обробили.

У суми компенсацій не враховувалася вартість землі. Селяни не мали документів на право власності цими городами. Їм сплатили лише за вартість насіння, що витратив господар. Процес перерахування коштів затягувався, кажуть у сільраді, бо кошторис затверджували в Києві. Люди нервували.

— Зрештою сплатили всім. За 10 сотих вийшло приблизно півтори тисячі гривень. Тепер усі задоволені. Сільській раді перерахували 5 тисяч гривень, — продовжує Наталя Карапінка. — Ще ми вимагаємо, щоб землю довкола дороги після будівництва впорядкували.

— Буде краще, ніж було, — запевняють в облавтодорі.

Зараз ви читаєте новину «Селянам заплатили за зіпсовані дорогою городи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути