3–4 серпня на Волині з пастирською місією побував Патріарх Московський і всієї Русі Кирило. У цей-таки час, лише 19 років тому, до Луцька приїздив його попередник Алексій ІІ.
У місті Патріарха зустріли встеленою квітами доріжкою до храму Всіх святих землі Волинської, що на просп. Соборності в центрі.
— Волынь всегда была опорой православной церкви. Показала силу веры, силу христианского духа. Принимайте и тех, кто вас не принимает. Ибо наше слово мира — это слово любви, — звернувся до лучан Кирило.
Зустріч з ієрархом помітно скоротили через мітинг протесту, що його організував місцевий осередок всеукраїнського об"єднання "Свобода". Пікетувальники скандували: "Кіріл — окупант, геть московського попа", "Наш Патріарх — Філарет", "Незалежній державі — незалежну церкву".
Активісти "Національного альянсу" намагалися звісити з даху на стіну багатоповерхівки біґборд з написом "Українці, одумайтеся!" та образливими гаслами на адресу Московського Патріарха. В організації кажуть, міліція із наручниками і кийками затримала десяток їхніх хлопців.
У міськвідділі міліції відмовляються коментувати випадок. Кажуть, нікого не заарештовували.
Наступного дня, у вівторок, Патріарх благословив черниць Зимненського Святогорського жіночого монастиря та відвідав місто Володимир-Волинський. Зі Свято-Успенського собору ієрарх вийшов устеленою квітами доріжкою, а його кортеж автомобілів проводжали з іконами в руках. Кирило вирушив до Почаєва на Тернопільщині.
Сюди з"їхалися понад 40 тис. вірян з усієї України, також із Росії, Чехії та Молдови. Багато хто приїхав заздалегідь, за два дні. Люди жили в наметовому містечку. Їм безкоштовно давали борщ, гречану кашу, хліб та овочі.
Противників візиту Кирила в Почаєві видно не було. За 2 км від лаври територію охороняли загони козаків та "Беркут".
— Я буду молитися сьогодні за всіх вас, — звернувся Патріарх до вірян. — За Україну, яка сьогодні особливо потребує миру та злагоди. Щоби припинилися політичні сутички. Я буду молитися за об"єднання всіх православних людей України.
У середу Кирило відправив літургію на монастирській площі в Почаєві. Цього дня відзначали 450-річчя перенесення Почаївської ікони Божої Матері. Паломників прибуло ще більше.
Представники Української православної церкви Київського патріархату запланували на середу хресний хід і молебень біля Почаївської лаври. Маршрут розробили так, щоб не перетнутися із заходами з нагоди візиту Кирила.
Коментарі
1