52 проби мулу із постраждалих від повені районів Тернопільщини відправили на дослідження в обласну санстанцію. Перевірятимуть на наявність вірусів сибірки.
— Скотомогильники в нашій області не були затоплені. Але невідомо, що вода принесла із сусідніх, — розповідає Микола Бабічук, 51 рік, заступник начальника обласного управління ветмедицини. — На Франківщині затопило чотири об"єкти із захороненнями сибірки. Тому треба бути напоготові.
Сім груп щодня подвірно обходять постраждалі населені пункти. Міністерство охорони здоров"я виділило 201 тис. грн для проведення хімічного та бактеріологічного аналізів води на Тернопільщині. Для очищення криниць застосують 3 т хлорки та тонну соди.
— Головна проблема — це підтоплення 40 колодязів. Можливі спалахи туляремії, гепатиту А, черевного тифу та сальмонельозу. Проте за перший тиждень ми не спостерігаємо підйому інфекційних хвороб. Рівень їх нижчий від середнього, — додає Богдан Марків, 53 роки, заступник головлікаря обласної санстанції. — Але на затоплених галявинах залишилося багато штучно утворених мілких водойм. Це може призвести до збільшення кількості комарів. Вони теж переносять інфекції.
У найбільш постраждалий від повені Монастириський район відправлять 16 т мийних засобів від компанії "Проктер енд Ґембл".
Коментарі