Ексклюзиви
Вівторок, 02 вересня 2008 07:05

На фестиваль прийшли 3542 людини у вишиванках

Автор: фото: Олена ДЗІК
  На Співочому полі в Тернополі Люба Бойчук із села Глушки Городенківського району Франківщини показує полотняну сорочку, вишиту шерстю
На Співочому полі в Тернополі Люба Бойчук із села Глушки Городенківського району Франківщини показує полотняну сорочку, вишиту шерстю

Другий Всеукраїнський фестиваль вишивки та костюма "Цвіт вишиванки" відбувся вихідними на Співочому полі у Тернополі. 198 майстрів з усієї України показали свої роботи.

— Планувалося, що представник Книги рекордів Гіннеса зафіксує кількість одночасно зібраних на Співочому полі людей у вишиванках. Проте ми пізно подали заявку і запізнилися з оплатою. Тому вирішили записувати тернополян у національному строї самі, — розповідає організатор фестивалю Євген Філь, 48 років.

У неділю при вході на Співоче поле двоє дівчат стоять із ручками та журналами. Одягнені у борщівські вишиванки. Продавці та учасники виставки стоять у три ряди. Навколо кожного лотка черги.

— Хочемо показати, чим славиться Волинь, — протягує рушник із червоною вишивкою 47-річна лучанка Оксана Пузняк. На вивороті — дзеркальне відображення лицьової сторони. — Це техніка занизування, так зване голкове ткацтво. Воно дуже давнє, притаманне Поліссю.

Зореслава Пузняк, 15 років, продає лляні ляльки у вишиванках і хустках по 15 і 30 грн. Робить їх із льонотрестої соломи. Такими забавляли дітей на Волині. Тепер використовують як обереги.

— Маю такі сорочки, яких більше ні в кого не побачите. Наприклад, вишиті шерстю або сухозолотом із кінця ХІХ століття, — хвалить свій товар 44-річна Люба Бойчук із села Глушків Городенківського району Івано-Франківщини.

Є сорочки від 60 до 1,5 тис. грн. Чим більше вишиття, тим дорожчі.

На Співоче поле прийшли 3542 людини у вишиванках.

Зараз ви читаєте новину «На фестиваль прийшли 3542 людини у вишиванках». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода