2 кг кісток і стародавніх кам"яних знарядь відкопали археологи в урочищі Острів на березі Дністра поблизу села Дорошівці Заставнівського району Чернівецької області.
— Розчистили невеличку ділянку в кар"єрі, звідки люди беруть глину, — розповідає 58-річна Лариса Кулаковська, завідувач Археологічного музею Інституту археології НАН України. — Стоянку там виявили ще 1968 року, а нещодавно селяни знову натрапили на кістки. Експедиція пробула в Дорошівцях два тижні. Викопали щось схоже на колодязь площею п"ять метрів квадратних і десять — углиб. Копали східцями, щоби не порушити культурно-історичних нашарувань.
На місці стоянки археологи виявили ножеподібні пластини, наконечники стріл, уламки кісток мамонта, бивень із примітивним орнаментом.
— Уздовж Дністра селилися кроманьйонці, первісні люди сучасного типу. Вони жили тут приблизно 35–12 тисяч років тому. Це ідеальне місце для поселення: поруч — вода і ліс, — продовжує Кулаковська. — На 20-сантиметровому кінчику бивня, який ми знайшли, є сліди нарізки. Імовірно, його використовували для первісних знарядь праці, скажімо, робили ґудзики. Повна довжина такого бивня — з метр.
Усі знахідки склали у дві невеликі картонні коробки і повезли до Києва на експертизу.
Місцеві жителі продовжують вибирати глину з кар"єру. Та щоб не знищувати давнього поселення, копають на кілька метрів нижче.
Коментарі