Парк фортифікаційних споруд у мініатюрі відкрили на подвір'ї палацу Потоцьких у Львові. Тут у масштабі 1 до 50 відтворені вісім будівель — замків і храмів. Виготовив їх із бетону місцевий реконструктор Ігор Качор, 54 роки. Оригінали споруд розташовані на території сучасних Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Хмельницької, Рівненської областей та Білорусі.
— Почуваю себе Гуллівером, — сміється школяр Павло Трохановський, 11 років. Схилився над копією замку в Острозі на Рівненщині. — Дуже добре, що ніхто не виганяє, — можна підійти, заглянути всередину, помацати руками.
— Півтора року працював із ранку до ночі. Якщо не сидів у майстерні, то вишукував літературу в архівах, робив ескізи, — розповідає Ігор Качор. — Найважчим вийшов Високий Замок у Львові — тонну має. Але найскладніше було зробити невеличку церкву в Сутківцях Хмельницької області. Вона хоч і мала, а часу забрала не менше, ніж об'ємний Олеський замок (він у Буському районі Львівщини. — "ГПУ").
Створити парк запропонував директор галереї мистецтв Борис Возницький, 84 роки.
— Уперше побачив щось подібне років 30 тому у Голландії, — згадує Борис Григорович. — Місцевий бізнесмен у пам'ять про загиблого на війні сина відтворив усю країну в мініатюрі. Вона займає площу, більшу за футбольне поле. Коли ходиш цими маленькими вуличками, на мить забуваєш, що все це несправжнє. Пам'ятаю, як я відсахнувся, бо побачив на шпилі якогось костелу двох правдивих ворон. Вони закривали цілий дах.
Вісім мініатюр обійшлися меценатам приблизно у 100 тис. грн.
Коментарі