Наталя Бутіна шукала для 3-річної доньки Даші меблі. Бажано такі, щоб не довелося міняти, коли дівчинка підросте. Зупинилися на серії "Флора". Меблі у класичному стилі білого кольору, прикрашені ліпленням ручної роботи. Залежно від кількості елементів комплект коштує 7–12 тис. грн.
— Тяжко щось обрати, — нарікає жінка. — Дитячі меблі або неякісні, або зроблені без смаку. Даші подобається ліжко з балдахіном, як у Барбі, або з гіркою. Але ці нам не підходять, мусимо добре подумати перед купівлею, бо чекаємо на народження ще однієї дитини.
У Львівському салоні "Чілек" пропонують турецькі меблі. Вони пройшли тести в Україні, мають сертифікати якості та гігієнічні висновки.
— У цих меблях усе продумано, немає жодної деталі, за яку б дитина могла зачепитися одягом або шнурівкою, — розповідає Микола Задорецький, 29 років, директор магазину-салону дитячих меблів "Чілек". — Дно ліжок зібране зі спеціальних рейок, ламелей, кожна витримує вагу 60 кілограмів. Тобто дитина може стрибати без страху. Задля безпеки ліжка для дітей 3–6 років обладнані бортиками, які з часом можна відкрутити. До того ж ми пропонуємо бортик, що знімається. Його встановлюють при потребі. Сходи у двоярусних ліжках обладнані пластиковими заглушками, щоб дитина не посковзнулася.
Середня ціна ліжка без матраца 3 тис. грн. Окрім стандартних на ніжках, є з підйомними механізмами, що відкривають нішу із шухлядами.
Продавці дитячих меблів кажуть, що до магазину частіше приходять батьки дівчаток.
— Якщо взяти у відсотковому співвідношенні, то 65 процентів комплектів купують дівчатам, а 35 — хлопцям, — додає Микола Задорецький. — Серед дівчат популярна серія "Кетчі". Вона відтворює ляльковий будинок. Ліжко можна обладнати балдахіном, а шафа відкривається за принципом гармошки. У серії є кілька типів шаф, столів, комодів та дзеркал, які можна скомбінувати.
Новинкою стало ліжко-машина для хлопців. Воно нагадує спортивне авто червоного кольору.
— Спальне місце тут завдовжки 185 сантиметрів, тому розраховане на дітей 10–12 років, — каже консультант магазину. — Найбільше хлопців приваблює, що ліжко має діодні фари та динаміки, які вмикаються пультом. Коштує таке ліжко 6–7 тисяч гривень.
Для школярів у магазині пропонують серії "Адвенчурер" або "Динамік".
— Дітям подобається кімната мандрівника із серії "Адвенчурер", — розповідає Денис Бородін, 28 років, консультант магазину-салону. — Ліжко оздоблене матеріалом, з якого шиють намети, а підсвітка над ним у вигляді вуличного ліхтаря. Серія "Динамік" складається з мобільних меблів, які економлять простір. Тут зручний стіл, який при потребі виїжджає, тоді робоче місце збільшується, але все залишається під рукою.
Кожна серія меблів складається з 10–15 елементів. Ціна комплектів коливається від 7 до 20 тис. грн. На меблі виробник дає 5-річну гарантію.
Меблі на замовлення роблять три тижні
Родина Мельників умеблювала кімнату для 12-річної доньки-школярки Марти. Диван та комп"ютерний стіл робили на замовлення, шафу купили в магазині польських меблів "Блек. Ред. Вайт", а стілець у магазині "Столи та стільці".
— Вирішили, що готовий комплект коштуватиме дорожче, — розповідає Олександра Мельник, 36 років, мати дівчинки. — Але зекономити не вдалося. Меблі обійшлися у 9400 гривень.
За диван з ортопедичним матрацом місцевого виробництва заплатили 3 тис. грн. Комп"ютерний заокруглений стіл з надбудованою поличкою та висувною панеллю для клавіатури з ДСП обійшовся у 1,3 тис. На замовлення чекали три тижні. Стілець купили за 600 грн. За два пенали з поличками, шафу з нішею під телевізор та стелажем на книги заплатили 4,5 тис. грн.
Коментарі