Соціальний магазин відкрили на вул. Дорошенка у Жовкві на Львівщині напередодні Нового року. Продукти тут продають на 10–30% дешевше, ніж у звичайних крамницях.
27-річний Олег із донькою Софією, 3 роки, приїхав автомобілем по мандарини. Ціна на всі цитрусові тут однакова — 12,8 грн.
— Тут і дешево, і товар якісний, — розповідає Олег. — Як побачив рекламу на біґ-борді, зразу зайшов подивитися. Думав, може, хочуть так покупців заманити. Але тут справді вигідно купувати.
У магазині три відділи. Окрім продуктів, фруктів та овочів, є побутова хімія й алкоголь. Продавці кажуть, люди найчастіше купують крупи, борошно, курячі четвертинки, олію, цибулю.
— Я тут можу взяти відразу все, а не бігати по базару від будки до будки і місити болото, — говорить 68-річна Ольга Іванівна. — Та й дешевше. На базарі за олію треба віддати 16–18 гривень, а тут менше 15. Кілограм гречки коштує 13 із копійками.
— Відкрили магазин на базі гуртівні, — розказує директор Віталій Перетятко, 36 років. — Коли обласна влада заговорила про соціальні крамниці, вирішили відкрити таку крамницю. Але ніхто не роз'яснив, як це робити. Ніякої підтримки не запропонували. Тому почали працювати за власною схемою. Раніше у нас треба було набирати товару щонайменше на 100 гривень. Ми зняли ці обмеження і створили звичайний магазин із низькими цінами. Малозабезпеченим даємо 3-відсоткову знижку на продукти. Списки таких людей нам подала міськрада. Хоча ми ніяких документів не вимагаємо. Якщо прийде людина із села і скаже, що вона теж малозабезпечена, не відмовимо у знижці. А її прізвище, для бухгалтерії, запишуть до спеціального зошита. Ми намагаємося відстежувати ціни по місту, і якщо є десь дешевше, теж знижувати вартість. Працюємо напряму з виробниками чи дистриб'юторами.
Відкривати соціальні магазини керівників райдержадміністрації зобов'язав у жовтні минулого року попередній губернатор Василь Горбаль, 39 років. Таким крамницям обіцяли пільгове оподаткування. Однак чиновники досі цього не зробили.
Коментарі