У соцмережах з'явилася група "Львів проти смороду". Просять міську владу припинити терор населення неприємним запахом.
— Останнім часом сморід став нестерпним. Найбільше від нього страждають хворі, літні та неповносправні, які не можуть покинути квартиру, але і не можуть її провітрювати, — пишуть у петиції, яку розповсюдили в інтернеті. — Вважаємо, поширення смороду містом є контрольованим. Адже на період Євро-2012 його чути не було.
— Думаю, коли був футбол, у каналізацію налили якусь речовину, щоб перебила запах. Таку, як у біотуалетах використовують, — каже домогосподарка Віра Миджин, 36 років. Живе у 5-поверхівці на вул. Лінкольна. — Але вона, певно, дорога. Туристи поїхали — і все, людоньки, душіться далі. Смердить тепер і вдень і вночі. Від того смороду голова тріщить, нервуюся. У сусідки донька алергію дістала, задихається.
— Сморід справді шкодить здоров'ю, — каже головний лікар обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко, 50 років. — У людини з'являються часті головні болі. У кого хворі дихальні шляхи, серце — виникають загострення. Через постійне перебування в такому несприятливому середовищі розвиваються психоемоційні розлади. Найгірше поганий запах впливає на дітей. Їх органи чуття вразливі.
У мерії стверджують, причиною неприємного запаху є стічні води підприємств. Минулого тижня їх перевіряла комісія. Встановила, що рівень забруднення в 10-12 разів перевищує норму. Найбільшу вину приписують дріжджовому заводу "Ензим". Водоканал погрожує відключити його від каналізації.
Коментарі