Міністерство юстиції повідомило, що банки мають право без рішення суду вилучати у клієнтів заставні квартири, якщо ті прострочили платіж більш як на 90 днів.
— Ми своїх боржників обдзвонюємо, стараємося, щоб до конфіскації не дійшло, — каже Ольга Луцик із центрального львівського офісу "Приватбанку". — Можемо продовжити кредит на термін до 20 років. Або відтермінувати виплату кредиту на 3–6 місяців. Хоча це непроста процедура. Клієнт повинен подати багато довідок і документів. Наприклад, має підтвердити, що його звільнили з роботи або що він важко хворіє. Тому поки ще нікому не відстрочували кредит.
У банку "Львів" є кілька способів вирішувати проблеми з платежами.
— Переводимо кредит із долара на гривню за нинішнім курсом, — каже Наталія Луцик, начальник управління роздрібного бізнесу. — Дозволяємо сплачувати меншими сумами на місяць. Робимо кредитні канікули до півроку. Також продовжуємо термін погашення кредиту на кілька місяців, найдовше — на рік. До кожного клієнта — окремий підхід. Відбирати заставне майно ще не доводилося.
— Ми застосовуємо два варіанти. Перший — відтермінування тіла кредиту, коли клієнт платить лише відсотки, на півроку, — каже Наталія Омельченко із "Діамантбанку". — Другий — переводимо кредит у гривню. Боржників у нас нема.
Мар"ян Цепка, начальник відділення N108 "Укрсиббанку" у Львові:
— Ми постійно надзвонюємо до своїх клієнтів, пишемо листи і навіть виїжджаємо до них. Поки що нерухомого майна не конфісковували. Був випадок, клієнт сам попросив забрати в нього автомобіль. Якщо доведеться продавати заставне майно, банк відраховує борг, відсотки, пеню, всі інші збори. А решту грошей, отриманих від продажу застави, повертає клієнтові.
Коментарі