Пʼятниця, 10 жовтня 2008 07:13

Колишні депутати виламали двері в сільраді

Автор: фото: Сніжана РУСИН
  Сільський голова села Баранинці Ужгородського району Закарпатської області Павло Чучка грається з дітьми в місцевому дитячому садку. Війт відремонтував приміщення закладу за власний кошт
Сільський голова села Баранинці Ужгородського району Закарпатської області Павло Чучка грається з дітьми в місцевому дитячому садку. Війт відремонтував приміщення закладу за власний кошт

Третій рік Баранинська сільська рада, що під Ужгородом на Закарпатті, не працює. Її блокують 14 депутатів на чолі з колишнім війтом Петром Ткачуком. У Баранинцях немає виконкому, сесії не набирають кворуму, без розгляду лежать понад 2 тис. заяв місцевих людей.

У березні цього року депутати сільради в черговий раз оголосили теперішньому війту Павлові Чучці недовіру та звернулися до суду із заявою припинити його повноваження. Мотивували, що сільський голова бездіяльний. Ужгородський міськрайонний суд задовольнив заяву позивачів. 20 вересня, у суботу, до Баранинської сільської ради прийшли двоє судовиконавців і шестеро жителів села.

— Серед них були Юрій Рогулич, Наталія Кривлянська, Еріка Янович та інші колишні депутати сільради. Ще в липні сільська рада їх відкликала, бо заважали працювати, — каже Павло Чучка, 53 роки. Він кандидат філологічних наук, заснував популярний в Ужгороді ресторан "Деца в нотаря". — Вони виламали двері до кабінету секретаря, в актовий зал. Хотіли відібрати печатку, документацію, ключі та штампи. Але, зважаючи на "війну", ми не тримаємо ці речі в сільраді. Депутати забрали журнал реєстрації народжень та смертності, бланки свідоцтв про смерть. Через два дні ми заявили в міліцію. Проти них порушили кримінальну справу.

Чвара між старою та новою владами села виникла через землю в передмісті Ужгорода. Сотка в околицях Баранинців коштує $1–4 тис.

— На території сільради є ще 40 гектарів вільної землі, яку можна розділити під приватні забудови. Крім того, є 35 гектарів колгоспної землі, яку можна б віддати під бізнесові споруди. Деякі депутати цим журяться, а на сесіях відмовляються голосувати за важливі рішення. Буває, автозаправка просить продовжити термін оренди землі, а вони це блокують. Село втрачає на податках, — каже Чучка.

На 2 листопада призначені нові вибори.

— Ми боїмося, що рейдери їх зірвуть, — припускає голова.

До Баранинської сільради належать чотири села — Баранинці, Довге Поле, Барвінок і Підгорб. Тут живуть 4 тис. людей.

— Відколи до влади прийшов Павло Павлович, у селах з"явилася безкоштовна вода, почали безплатно вивозити сміття. Чучка за власні гроші відремонтував приміщення дитячого садка, — розповідає місцева жителька Марія Граб, 47 років. — Привів до ладу амбулаторію.

— Чучка не йшов на співпрацю із депутатським корпусом, — вважає депутат сільської ради Юрій Рогулич. — Тепер він є нелегітимним головою, і ми звернулися до суду, щоб дав дозвіл на виготовлення нової печатки та нової документації. Будемо пропонувати свого виконувача обов"язків сільського голови — Ольгу Пеху.

Зараз ви читаєте новину «Колишні депутати виламали двері в сільраді». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1659
Голосування Чому "Динамо" вилетіло з Ліги чемпіонів?
  • 1) слабкий тренер
  • 2) Суркіси - вчорашній день футболу
  • 3) нефарт
Переглянути
Погода