1 млн грн на озеленення міста виділила тернопільська мерія. Більшість грошей піде на оформлення і догляд клумб і газонів, встановлення металевих кованих конструкцій з горщиками квітів.
Чиновники планують посадити алею декоративних дерев катальп на центральному просп. Степана Бандери, висадити екзотичні рослини у сквері на вул. Миру та в центрі біля пам"ятника Шевченку. Ці території кілька років поспіль активно озеленюють, щоб з часом визнати їх пам"ятками садово-паркового мистецтва. Однак наразі результату невидно — більшість екзотичних рослин покрали.
У зеленій зоні на вул. Миру позаторік посадили 50 цінних кущів, зокрема магнолій, рододендрому, гібіскусу, індігоферу.
— Навесні ті деревця ще встигли зацвісти, — розповідає 70-річна Марія Галанюк, яка живе біля скверу. — Який у магнолії цвіт був прекрасний, Боже! Люди до тих квіток стежку витоптали, бо кожен хотів зблизька подивитися. Але як тіко всі побачили, що то гарно, зразу їх і покрали. Певне, на дачі собі повикопували, — киває головою в бік будівельної компанії. — Я раз вночі бачила, що охоронці тої фірми ходили тут з лопатами, і пакували дерева в пакети. Навпроти їх офісу сосна яка красива була, а тепер всихає. То її ядом підливають спеціально і дірки в ній свердлять. Бізнесмени хочуть її позбутися і зробити собі парковку.
— Частину дерев діти поламали, — додає сусідка Марії Галанюк Любов Ющенко, 64 роки. Вона гуляє у сквері зі своїм пекінесом. — Часом мами з малими прийдуть сюда, то доки між собою ля-ля-ля, то діти вже за ті пагінці смикають.
Частину дерев діти поламали
Марія Галанюк показує деревце райського яблука. Каже, що це одне з небагатьох дерев, посаджених два роки тому, яке вціліло.
— Колись тут так гарно було, під деревами квітники цвіли, — пригадує. — А зараз бачу, що не бути тут зеленій зоні. Люди газон позатоптували. Студенти як збираються тут на лавках, то після них завжди купа пляшок і мусору.
У міськраді визнають, що мають проблему з крадіжками посаджених рослин.
— Торік дві жіночки в білий день взялися хризантеми викопувати з газону, в центрі міста, біля пошти, — розповідає 29-річна Людмила Гринчишин з міського управління житлово-комунального господарства. — Коли наші працівниці це побачили і зупинили їх, то ті обурилися: "Що вам шкода? Це ж не ваше, це державне".
Чиновники й надалі садитимуть цінні дерева на місцях, де їх покрали.
— Все-таки ставлення людей до зелених насаджень міняється на краще. Ось цього року висадили туї і ялівці на проспекті Петлюри — майже всі кущі залишилися на місці, — додає Гринчишин.
Новий начальник обласної міліції Василь Поліщук, 52 роки, обіцяє вберегти зелень від крадіжок:
— Хай міська влада вкаже, де цінні насадження, ми забезпечимо охорону. Зараз стараємося якнайбільше наших людей вивести на вулицю, щоб забезпечити порядок у місті. Маємо проблему, бо в патрульній службі некомплект — 25 відсотків. Але зараз прийдуть випускники, то, думаю, цю проблему вирішимо.
Понищили квітковий герб Львова
— У центрі Львова квіти з клумб цього року крадуть частіше, — каже 41-річна Ірина Маруняк, голова Галицької райадміністрації Львова. — Поновлювати доводиться щотижня. Міліція організувала постійне патрулювання, але крадіжки продовжуються. Найбільше квіти зникають з вулиць Кафедральної та Галицької. Понищили квітковий герб Львова на площі Ринок.
На висадку квітів у центрі запланували 455 тис. грн. Висадили 896 кв. м клумб, буде ще 345. Встановили 11 підвісних конструкцій, висадили з квітів карту України, наступного тижня з"явиться конструкція Метелика на просп. Свободи. У серпні висадять герб та прапор України, встановлять квітковий годинник на пл. Митна.
У Чернівцях з крадіями борються за допомогою відео-спостереження. Чергові у міськраді бачать на моніторі квіткові мозаїки навколо ратуші цілодобово. Торік двох студентів, які понищили квітник та поламали старовинні лавки, арештували.
Коментарі