— 2002 року я за власний рахунок проводив дослідження інфільтратів Грибовицького звалища. Досліди робили в Харкові. Тоді небезпечні речовини перевищували санітарні норми у 300 разів. Який показник зараз — навіть страшно подумати, — каже Зеновій Селяк, 52 роки, із села Малехів на Жовківщині.
6 вересня він із півсотнею жителів району прийшов під стіни облради. У приміщенні міські й обласні депутати проводять спільну сесію. Обговорюють проблему звалища.
— По Малехову течуть ріки непотребу. Сморід стоїть невиносимий. Вікон відкрити не можна. Те звалище більше півстоліття працює. Хоч його 20 років тому мали закрити. Перед кожними виборами і мер, і депутати обіцяють його рекультивувати. Але ніхто нічого не робить, — розповідає Селяк.
— Самостійно нам це питання не вирішити, — говорить секретар Львівської міськради Василь Павлюк, 53 роки. — Вимагаю, щоб воно було під контролем центральної влади. Губернатор Михайло Цимбалюк повинен винести питання про Грибовицьке звалище першим пунктом при найближчій зустрічі з Віктором Януковичем.
Депутати зобов'язали облдержадміністрацію знайти нове місце для вивезення непотребу до 31 грудня 2012 року.
— Розглядаємо три ділянки, — каже заступник голови облдержадміністрації Володимир Губицький, 47 років. — Одна розташована в Кам'янка-Бузькому районі. Інша — в Яворівському. Колись її надали підприємцю для спорудження заводу. Але зараз там нічого не будують. Третю ділянку пропонує виділити одна з сільрад області. Однак зараз не можу озвучити, яка саме, щоб не було спекуляцій.
Грибовицьке звалище розташоване за 10 км від Львова. Воно найбільше в Європі. Відкрили його 1956 року. Його площа — понад 50 га. Гори відходів сягають 60 м заввишки. Також на території є кілька гудронних озер. Найбільше потерпають через нього жителі Грибовичів, Малехова, Дублян.
Коментарі