На річці Замчисько неподалік села Велика Любаша Костопільського району Рівненщини зведуть міні-гідроелектростанцію. Вона забезпечить теплом і електроенергією 200 будинків.
— Місцеві не проти будівництва. Надіються, хтось із них отримає там роботу слюсаря чи прибиральниці, — каже Олена Ткачук, 53 роки, голова Підлужненської сільської ради.
— Два роки тому наше підприємство виграло японський грант на зведення міні-ГЕС. Кошторис проекту — 1,5 мільйона гривень. Японці фінансують більшу частину, — розповідає керівник підприємства "Рівневтормет" Ярослав Панасюк, 58 років. — Номінальна потужність станції — 75 кіловат на годину. Мабуть, продаватиму енергію "Рівнеенерго", звідти вона йтиме до споживачів.
Обладнання для гідроелектростанції закупили. Монтуватимуть навесні.
— Затримка за оформленням паперів, — продовжує Ярослав Михайлович.— Треба узгодити в Києві проект землевідведення. Збудувати станцію можна за чотири тижні.
Подібну станцію два роки тому хотіли звести на ріці Стир поблизу села Князівка Березнівського району. Однак селяни були категорично проти — боялися, що затопить.
У селі Яблуниця Путильського району Чернівецької області на річці Білий Черемош уже рік працює міні-ГЕС. Її запуск обійшовся державі у 8,5 млн грн. Станцію приєднали до загальної електромережі.
— За електрику як сплачували 22 копійки за кіловат, так і далі платимо. Але тепер маємо світло кращої якості. Раніше воно не мало навіть 220 ват, — розказує 40-річна Тетяна Гаврилюк, секретар Яблуницької сільської ради. — П"ятеро місцевих там роботу мають, зарплата непогана. У гірському районі це важливо.
Коментарі