понеділок, 07 травня 2012 06:30

Через село кладуть дорогу з бруківки

Автор: фото: Павло ПАЛАМАРЧУК
  Чоловіки кладуть бруківку на дорозі до села Басівка Пустомитівського району. Позаду видно будівлю ”Транссервіс”, яке замовило роботу
Чоловіки кладуть бруківку на дорозі до села Басівка Пустомитівського району. Позаду видно будівлю ”Транссервіс”, яке замовило роботу

— Наша дорога — то екзотика, скоро люди з других сіл сюда на екскурсію будуть їздити. Тож які гроші треба мати, щоб таке зробити. Моя сестра перед зимою стежку від брами до хати мостила. То пару пенсій мусила відкласти, — каже житель cела Басівка Пустомитівського району Іван Миколайович, 58 років. У четвер їде околицею на велосипеді.

— Бульбу вже посадив, ше хочу кукурудзу посіяти, — каже. — Треба обробляти землю, доки ше не відобрали. До нас тут олігархи внадилися, вже купу гектарів під бізнес узяли. А шоби ми сиділи тихо — отакі подарки роблять, — показує на шістьох робітників, що кладуть на дорозі в полі бруківку.

Село розташоване за 5 км від Львова. Дорога до нього веде з траси, що в об'їзд обласного центру. Тягнеться полем 3 км, через усе село і до інших населених пунктів. Підприємство "Транссервіс" вкриває її бруківкою. При кільцевій звели двоповерхове офісне приміщення і гаражі для вантажівок. Засновником фірми є бізнесмен Іван Залізний, 42 роки. Він має також підприємство "Оліяр", що в сусідньому селі Ставчани розливає олію "Майола".

Бруківкою вимощена одна смуга півкілометрової ділянки. На іншу — робітники зсипають із тачок пісок.

— Бруківка файна, фігурова. Самим дивно, як таку на дорогу кладуть, — кажуть. — Ми свою роботу знаємо, добре кладем. То і послужить довго. Бруківка міцна, і танка витримає.

Центр Басівки забудований старими домами. На околицях зводять котеджі.

— Ту дорогу не просто так роблять, — каже місцева Людмила, 56 років. — Залізний ше пару років тому проклав нам дороги асфальтом, бо хтів тут землі. І оту центральну, і бічні. Але шось депутати на його доброчинність не повелися. А тільки прийшов Янукович до влади — дивимося, всьо, йде будівництво. Бо ж Залізний до влади близько тепер (він є членом партії "Сильна Україна" Сергія Тігіпка. — "ГПУ"). Ми ж перше раді були за той асфальт. Але як почали машини льотати — не раз людей збивали. А тепер у селі кажут, що ту бруківку кладут для фур. Вони ж олію возять із "Майоли", а тут відстійник будуть мати. І шоби по об'їзній круги не мотати, отак напряму їздитимуть через наше село, Оброшино — і до Ставчан. А ті фури, бетоновози вже тут гонять. У мене хата біля дороги. Гуде і трясе постійно, гази у вікна йдуть.

— Дозволу на ремонт дороги ніхто не давав, — розповідає басівський сільський голова Олег Хахула, 47 років. Сільська рада за 2 км, у селі Годовиця. — Але вважаю, що на таку добру справу ніяких дозволів і не треба. Наш меценат Іван Залізний має в нас близько 220 гектарів землі. Цього року, сказав, прокладе в сторону села 500 метрів дороги. Наступного, може, ще так само. Ніякі фури тут не їздитимуть.

В Івана Залізного коментар узяти не змогли. У його приймальній не дали контактів.

Квадратний метр дороги коштує 85 гривень

В області є ще одна брукована дорога. 2007-го її проклали між селами Давидів і Милятичі Пустомитівського району. Тягнеться на 6 км. Викладена бруківкою завтовшки 80 мм. Коштує 85 грн/кв. м.

Роботи замовила фірма "Магік". Вона виробляє тротуарну плитку, тож клала свою. При в'їзді в Милятичі, неподалік будинків, має завод.

— Ми вдячні фірмі за цю дорогу, — розказує місцева, представлятися не хоче. — Тоді зразу до нашого села маршрутку пустили. Але по ній весь час вантажівки на підприємство їздять. Страшно дітей у двір випускати. Виробництво шкідливе — шум, пил. Жителі збиралися, писали скарги. Але ніхто не реагував.

 

Зараз ви читаєте новину «Через село кладуть дорогу з бруківки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути