На подолання наслідків стихії 2008-го Кабмін виділив Івано-Франківщині тільки 47% обіцяних коштів. У Косівському, Богородчанському, Рожнятівському та Верховинському районах через це не до кінця укріпили береги й мости.
— Зроблена робота піде нанівець, якщо буде нова вода, — говорить 61-річний Микола Паламарчук, заступник начальника обласного управління з питань надзвичайних ситуацій. — Ми звернулися до уряду з проханням перерахувати 541 мільйон гривень. Трохи краща ситуація з укріпленнями у Снятинському і Тлумацькому районах. Але з об"єктами, які зруйнувала вода, там і досі проблеми. Подекуди нема фельдшерсько-акушерських пунктів, напівзруйновані сільські ради.
Підготовку до повені гальмує те, що досі не прийняли держбюджет.
— Нам же треба мати якісь ресурси, — пояснює 50-річний Віктор Симонюк із Рівненської облдержадміністрації. — Наприклад, у районах є насосні станції, але ще немає лімітів на електроенергію. Потрібне також пальне, хоча би по 100 літрів на район.
У деяких селах людей доведеться відселяти, як це було 1998-го
Чиновник припускає, у деяких селах людей доведеться відселяти, як це було 1998-го.
— У нас розроблена протипаводкова програма, зведені захисні споруди по Дністру, — каже Орест Сінгалевич із Тернопільської ОДА. — Але, як показує досвід, це не завжди спрацьовує. Наприклад, у селі Устя-Зелене Монастириського району діє ціла система дамб, що відгороджують село від річки. Проте 2008-го вода піднялася на 10 метрів. Повінь наробила там великої біди.
Начальник Чернівецького обласного управління з питань надзвичайних ситуацій Анатолій Дудка запевняє: Буковина до водопілля готова.
— На повені 2008-го ми такий досвід здобули, що викрутимося з будь-якої ситуації. Минулорічні укріплюючі заходи створили по області своєрідну стіну. Хотілося б вважати її непробивною, але проти природи не попреш. Неочікувані ситуації можливі.
Коментарі