понеділок, 10 жовтня 2011 05:00

Найбільше цікавляться медициною й релігією

Автор: фото: Ольга ШВЕД
  Петро Чорній заохочує літніх людей активно проводити дозвілля
Петро Чорній заохочує літніх людей активно проводити дозвілля

— Два тижні тому організовували літнім людям екскурсію храмами Львова. Наші працівники повідомили їм час і дату, склали списки. Мали бути 30 осіб і екскурсовод. А прийшли заледве половина. У того тиск піднявся, до тої внучка приїхала, інша погано себе почуває. Нелегко влаштовувати дозвілля людям похилого віку, — розповідає Петро Чорній, 32 роки, директор Львівського міського територіального центру обслуговування пенсіонерів.

На обліку в центрі 2371 людина. Ними опікується 221 соціальний працівник. Тим, хто не ходить, допомагають у господарстві, закуповують продукти, читають пресу, книжки. Для інших організовують культурні програми.

Багато пенсіонерів відвідують заходи?

— На жаль, активних учасників до 50. Основна причина — незадовільний стан здоров'я наших людей. Їм важко їздити на тривалі екскурсії, ходити в театр. Підлаштовуємося під них, як можемо, враховуємо всі побажання. У вересні наші пенсіонери ходили до театру імені Заньковецької на виставу "Сватання на Гончарівці". Прийшли з півтора десятка стареньких. А 28 вересня у відділенні соціально-побутової реабілітації на вулиці Кирилівській провели акцію "Спорт-тайм. Рух — основа життя і здоров'я". Показували людям, які вправи корисно виконувати щодня, аби добре  почуватися. У серпні була подорож містом на "Чудо-поїзді". 30 людей ходили на дегустацію пива в місцеву броварню. Наші підопічні дуже люблять  зустрічі, де вони просто можуть поспілкуватися та поділитися досвідом. Тому щотижня влаштовуємо для них лекції. Домовляємося з підприємцями, міською радою, аби надали приміщення.

Теми лекцій обирають пенсіонери?

— Так, проводимо анкетування, де вони пишуть, про що хотіли би дізнатися більше. Найчастіше цікавляться медициною, релігією,  культурою, історією. Часто проводимо лекції про здорове харчування, запрошуємо експертів. Жінки дуже люблять таке слухати.

Як пенсіонерові стати на облік у ваш центр?

— Треба написати заяву, до відділу соцзахисту по місцю проживання занести такі документи: копію паспорта, пенсійного посвідчення, посвідчень про статус ветерана чи інваліда, якщо такі є. Управління скеровує особу на медогляд. Якщо в пенсіонера є працездатні рідні брати чи сестри, діти непенсійного віку, то за соціальну допомогу він платитиме, але не більше сотні гривень на місяць. Одиноким платити не потрібно.

Зараз ви читаєте новину «Найбільше цікавляться медициною й релігією ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути