"Сьогодні у нас мала бути екскурсія на ставки "Зелене око". Тут недалеко від центру. Але з самого ранку йде дощ. Діти без змінного взуття, тому займаємося в класі — малюємо жителів водойми", — каже у вівторок 59-річна Ярослава Тучанська, керівник дитячого гуртка "Юні друзі природи". Він діє при Львівському еколого-натуралістичному центрі на вул. Кубанській, 12.
Уроки позашкільного дозвілля там проводять щодня, крім неділі. Є 35 гуртків різного спрямування, але всі пов'язані з природою та навколишнім світом. У кожному гуртку є кілька груп. Діти ходять туди за віком.
У групі Ярослави Тучанської 15 школярів молодших класів. Їхні заняття проходять на першому поверсі. Велике приміщення поділене на дві зони — ігрову і навчальну. В ігровій на великому телевізорі показують мультфільми, стоять старі комп'ютери. Хлопці крутяться біля них, грають в ігри. У навчальній зоні 7-річні Анастасія Мірошник і Христина Борщак малюють риб.
— Ми з Христею ходимо і на танці, а по вівторках сюди. Я два місяці тут займаюся. Найбільше мені подобається малювати і ходити на екскурсії. Деколи виходимо на грядки, щось там садимо. Нам не дозволяють годувати тварин, ми тільки дивимося, — говорить Анастасія Мірошник.
На другому поверсі центру о 15.00 розпочинається заняття в гуртку "Юні зоологи — тераріумісти". На стінах класу є акваріуми і тераріуми із плазунами та земноводними, на балконі — клітки із птахами. Сьогодні діти здають домашню роботу — плакати із тваринами. За тиждень їх повісять на стінах закладу.
— Якби вдома мені дозволили тримати ящірку, я не ходила б на гурток, — розповідає 12-річна Галина Ковальчук. У руках тримає маленького плазуна. — Це бородата агама. Вони живуть в Австралії.
У центрі живуть понад 200 тварин. Гордість закладу — удав та крокодил.
— Для міських дітей важливо мати контакт з природою. У нас вони можуть доглядати за тваринами, садити рослини, — каже директор центру Ігор Антахович, 48 років. — Найпопулярніший серед дітей гурток — "Юні художники-анімалісти". Тут вони малюють тварин, з ними працюють художники-професіонали. 15–16-річні школярки ходять на "Фітокосметику". Вчаться доглядати за волоссям, шкірою за допомогою лікарських трав.
Коментарі