У тернопільському дитячому закладі N10 запровадили відеоспостереження. Батьки можуть наглядати за своїми дітьми у режимі он-лайн.
Садок розташований на вул. Паращука, 1 у центрі міста.
— В одній групі для 3-річних малят поставили відеокамеру. Відео одразу іде в Інтернет, — пояснює Галина Мандзій, 56 років, завідувачка дитсадка. — Батьки можуть на спеціальному сайті бачити, як проводить день їхня дитина. Запис можна прокрутити і ввечері. Таким нововведенням уже користуються навіть бабусі дітей, які зараз на заробітках за кордоном.
Поки що відеоспостереження безкоштовне.
— Проводимо його, як експеримент. Уже бачимо, що і родичам дітей, і вихователям він подобається. У майбутньому будемо брати з батьків 10 гривень на місяць, — додає Галина Володимирівна. — Такий нагляд стимулює дітей бути слухнянішими. Наприклад, краще їсти.
"ГПУ" дізналася, які цікаві послуги та методи виховання запровадили у державних дитсадках регіону.
У яслах-садку N43 у місті Рівному на вул. Фабричній діють сауна, масажний кабінет та фітобар. Програму для кожної дитини підбирає лікар-терапевт.
Попаритися у сауні дошкільнятам можна раз на тиждень. Сидять 3–4 хв. при температурі 60–65°С і низькій вологості.
Нововведенням уже користуються навіть бабусі, які зараз на заробітках за кордоном
— Після цього кілька хвилин ходять босими по доріжках із дерев"яних кругляків, кори та гальки, — розповідає Євгенія Мамчук, завідувачка садка. — Вправа стимулює нервові закінчення на стопах.
Дітям пропонують також ванни з морською сіллю та лікувальний душ.
У передпокої є кімната релаксації, де діє фітобар. Малят поять свіжими соками і трав"яними чаями.
Перебування у садку безкоштовне.
— Ефект від процедур з"являється уже за півроку. Дошкільнята оздоровлюються і менше хворіють на грип, гострі респіраторні захворювання, — каже Мамчук.
У львівському дитсадку N75 виховують за методикою італійського лікаря Марії Монтессорі. Здорові діти навчаються разом із розумово відсталими. Бавляться з ними, допомагають одягатися, ходити. Тому стають добрішими, милосердними. Хворі діти стараються наслідувати здорових і швидше адаптуються до життя у суспільстві.
У дошкільному закладі N39 Ужгорода є басейн. Безкоштовні заняття з плавання тут проводять двічі на тиждень.
— Басейн працює цілий рік, — розповідає завідувач дитсадка Ольга Фучко. — У ньому займаються усі наші діти, крім ясельної групи. Плавають по графіку — до обіду або після сну. Водичка у басейні тепла — до 31 градуса. У зоні, де плавають 3-річні, глибина 40 сантиметрів. Де старші, трохи глибше. З дітками займається інструктор.
"Щось наказувати дітям ніхто не має права"
У місті Городенка на Івано-Франківщині діє єдиний у Західній Україні садок, у якому виховують дітей за вальдорфською системою.
Вальдорфська педагогіка направлена на те, аби розкривати у дітях таланти.
— Ми не вчимо дітей писати, читати, рахувати. Не варто у них забирати дитинство, — пояснює завідувачка садка Мар"яна Терлецька, 33 роки. — Якщо заставляти вивчити віршик, у них може виникнути відраза до науки. Дітки у нас роблять усе, що хочуть і коли хочуть — співають, малюють, граються. Щось наказувати їм ніхто не має права. Можна тільки показувати приклад. Скажімо, вихователька розказує напам"ять віршик, дитина собі повторює. Або вихователька сідає, малює. Діти дивляться і теж починають малювати.
Усі меблі в садку з натурального дерева. Іграшки м"які або плетені із ниток.
— В інтер"єрі нема різких яскравих кольорів, все стримане, природне, — запевняє вона. — Музичні інструменти тільки з приглушеними звуками. Є арфа, свистунець. Ніякого баяна і фортепіано.
Діти 33-річної Лесі Лазарович із Городенки закінчили вольдорфський садок.
— Старший син зараз у четвертому класі, молодший у першому, — розповідає. — Обидва добре вчаться. Читають книжки самостійно. Вчителі кажуть, у них дуже розвинена пам"ять, тому все легко запам"ятовують. Спокійні, врівноважені, виховані.
Коментарі