Для створення бізнесу з утилізації і сортування сміття потрібно інвестувати 4,05 млн грн. Прибуток становить до 10 млн грн на рік.
Про це Gazeta.ua розповів киянин Олексій Мамосюк. В інтернеті він торгує ідеями для бізнесу.
"Уже не один на смітті став мільйонером, - говорить Мамосюк. - Щоб почати цей бізнес, треба хороший стартовий капітал. Наприклад, на техніку для збирання, сортування та утилізації відходів треба 500-600 тисяч доларів. Але бізнес окупиться швидко. Річний дохід буде 8-10 мільйонів гривень".
Дає три поради, як почати заробляти гроші на смітті.
"По-перше, можна займатися вивезенням сміття. Для цього доведеться купити або взяти в оренду два сміттєвоза і тисячу контейнерів. Можна домовитися з комунальними службами і прибирати один із районів Києва. Державні комунальні господарства через погане фінансування не завжди можуть з цим справлятися, тому звертаються до послуг приватних служб", - розповів Мамосюк.
Як ще один варіант рекомендує відкрити свою сортувальну станцію.
"Для цього достатньо поставити у спальному районі контейнери для сортування сміття. Окремо збираєте макулатуру, скло і пластик. Головне встигнути перед бомжами усе забрати. Для цього контейнери купують на замках. З відкритих контейнерів усю склотару винесуть безпритульні, аби здати у найближчому пункті прийому вторсировини. Щоб відкрити сортувальну станцію, з персоналу доведеться найняти на роботу зо 30 працівників", - зазначив чоловік.
За його словами, третім варіантом заробітку на смітті може стати відкриття пункту прийому склотари, макулатури і металолому.
"Щоб заробляти на такому, треба найменше витрат. Такий пункт прийому вторсировини можна відкрити навіть на власному подвір'ї. Ціни на вторсировину трохи впали у порівнянні з попереднім роком. Зараз кілограм заліза 1,8 гривень, а коштував 2-2,2 гривні. Найдорожчі бронза - по 28 гривень, і мідь - по 45 за кілограм", - розповів Мамосюк.
Каже, добрий дохід приносить прийом склотари і пластикових пляшок.
"Скляні пляшки з-під пива приймають від 5 до 40 копійок залежно від форми склотари. З-під вина, шампанського і горілки - по 3-5 копійок, бо такі ідуть на склобій. Добре заробляють на пластикових пляшках. Їх скуповують в Україні по 5 тисяч гривень за тонну, а продають у Польщі за 7 тисяч. На подрібнених заробляють до тисячі доларів", - підсумував Мамосюк.
Коментарі