Архітектурно-містобудівна рада Києва схвалила схему генерального плану реконструкції автодороги Київського півкільця на ділянці км 12 + 420 км - км 14 + 360 км.
Таке рішення було ухвалено у четвер, 10 червня, в ході засідання секції Містобудівної ради.
Проект розроблено ТОВ Проектне бюро Київпроект на замовлення Служби автомобільних доріг у Київській області та Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд Києва.
Проект передбачає розширення проїжджої частини до восьми смуг руху, будівництво двох нових шляхопроводів - над залізничними коліями (площа забудови 2,3 тис. кв. м) і над транспортною розв'язкою (площа забудови - 990 кв. м), капітальний ремонт існуючих шляхопроводів над залізничними коліями (площа забудови - 2044 кв. м) і над транспортною розв'язкою (площа забудови - 865 кв. м), а також будівництво двох підземних пішохідних переходів (площею забудови 312 кв. м і 298 кв. м) і очисної споруди площею 48 кв. м.
Шляхопровід проходить через два райони Києва - Святошинський і Солом'янський, а також Київську область.
За даними проектувальників, в мікрорайоні Жуляни під проектування шляхопроводу виділено 6 гектарів землі.
Проект був готовий ще у 2008 році, але через те, що Київська область не давала землю під забудову, проект заморозили.
"Розширення вестиметься з боку області. Коли новий шляхопровід буде готовий, старий ми відремонтуємо, і розв'язка запрацює на повну потужність. Це дозволить збільшити пропускну здатність у 2,5 рази", - розповів заступник директора інституту Київдормістпроект Ігор Щур.
За словами Щура, будівництво оцінюється попередньо в 450 мільйонів гривень.
"Будівельні роботи почнуться цього року, і їх повинні закінчити до кінця 2011-го", - сказав Щур.
Нагадаємо, в квітні Містобудівна рада Києва схвалила концепцію стратегічного розвитку столиці, яка є базою для розробки нового генерального плану розвитку Києва до 2025. Заступник начальника управління Генерального плану Тетяна Нечаєва раніше заявила, що на реалізацію комплексу заходів, які буде передбачено в новому Генеральному плані міста Києва, знадобиться близько 400 мільярдів гривень. Затвердити Генплан влада планує на сесії Київської міської ради до квітня 2011 року.
Комсомольська правда в Україні, УНІАН
Коментарі