Ексклюзиви
вівторок, 14 липня 2009 12:59

Знайшли 10 винних в аварії на шахті Скочинського

Знайшли 10 винних в аварії на шахті Скочинського

Згідно з висновками експертної комісії, причиною аварії на державній шахті ім. Скочинського (Донецьк), яка сталася 8 червня 2009, був раптовий викид вугілля та газу під час здійснення гірничих робіт, ведення яких в той день було заборонено.

Про це повiдомили 14 липня на офiцiйному сайтi Державного комітету України з промислової безпеки, охорони працi та гiрничного нагляду.

Нагадаємо, пiд час аварії загинуло 13 гiрникiв.

Урядова комісія вважає, що відповідальними особами у груповому нещасному випадку є десятеро осіб. Серед них директор копальнi Варлам Міміношвілі. Також головний інженер шахти Олександр Коваль, в.о. головного інженера шахти Генадiй Стихар, заступник директора шахти з охорони праці Юрій Шевченко, заступник директора шахти з виробництва Олександр Снєжко, начальник зміни виробничої служби шахти Вiктор Сорока, начальник дільниці N2 Сергiй Мальцев і гірничий майстер дільниці N2 Володимир Деменков. Також виннi технічний директор ДП "Донецька вугільна енергетична компанія", якій належить шахта, заступник генерального директора з охорони праці та надзвичайних ситуацій "ДВЕК".

Акт з висновками направлено до прокуратури Донецької області. Але комісія пропонує звільнити із займаних посад лише Шевченка, Сороку, Мальцева і Деменкова.

"Знову відповідати будуть стрілочники! - обурюється шахтар Руслан Берлинський. - Як Деменкова можна звинувачувати, якщо він лише виконував вказівки? Начальник ділянки Сергій Мальцев повинен був знати про заборону робіт, а гірський майстер сам не ухвалює рішення - чи спускати людей у шахту".

Гірник Деменков про звинувачення дізнався від кореспондента "Газети по-українськи". Поки що він знаходиться на лікарняному

"Я зараз на консультації у кардіолога, - каже по телефону Деменков. - Після аварії серце почало гірше працювати. Про те, що не можна було того дня спускатися в шахту, я вперше почув від директора, коли він приїхав відвідати нас в лікарню профзахворювань. Я перед аварією два дні відпочивав. Зазвичай, від гірського диспетчера або начальника ділянки дізнаємося про заборону робіт. Я прийшов як завжди, отримав наряд і пішов виконувати роботу! Не було інформації, що ділянка зупинена".

34 гірники шахти Скочинського, які отруїлися гірським газом, в даний час виписані із стаціонару. Вони отримали по 750 гривень, але вважають, що це не достатня компенсація.

Gazeta.ua

Зараз ви читаєте новину «Знайшли 10 винних в аварії на шахті Скочинського». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути