понеділок, 23 жовтня 2023 16:10

Зимовий час: як пережити перехід із найменшими наслідками для здоров'я

Зимовий час: як пережити перехід із найменшими наслідками для здоров'я
У цей період рекомендують уникати денного сну та кави у другій половині дня. Фото: pixabay.com

О 4 ранку в на 29 жовтня в Україні переведуть стрілки годинника на годину назад.

Перехід на зимовий час — непросте випробування для організму, він несе зміну ритму життя, а отже додатковий стрес. Звикнувши до одного режиму сну, багатьом складно швидко налаштуватися на новий розпорядок. На адаптацію після переведення годинників може піти не менше тижня. Якщо ви маєте хвороби серцево-судинної системи чи схильність до депресії, то знаходитесь у групі ризику.

Ось що потрібно знати про потенційні небезпеки для здоров'я:

У перші дні після переведення стрілок різко зростає кількість інфарктів, що пов'язано зі зміною тривалості сну. Уникнути небезпеки можна, спробувавши плавно налаштувати свій режим дня під перехід на зимовий час.

У цей період зростає кількість самогубств. Зайва година сну може стати причиною в'ялого стану. Якщо ви схильні до депресії, спробуйте максимально скоротити кількість стресових ситуацій у цей період, адже будь-яка з них може зіграти не найкращу роль.

За статистикою, у перший день після переведення стрілок зростає кількість дорожньо-транспортних пригод. Якщо відчуваєте, що здатні до стресів і в цілому схильні нервувати, постарайтеся не сідати за кермо. У цілому в перші дні після переходу на зимовий час краще спробувати уникати надто відповідальних справ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому переводять годинники

Найкращим способом захиститись від негативних наслідків переведення стрілок годинника на зимовий час є сон. За кілька днів до майбутнього переведення годинника краще почати лягати спати раніше. Хоча б на 15 хв, або на півгодини. Також у цей період рекомендують уникати денного сну та кави у другій половині дня.

Поживний сніданок і прогулянка відразу після сходу сонця допоможуть організму прокидатися як слід. Під поживним мається на увазі сніданок із великою кількістю калорій та поживних речовин - омлет із беконом, вівсянка зі склянкою молока або соку. Щільний сніданок і прогулянка допоможуть організму адаптуватися до нового розпорядку. У цей день особливо важливо постаратися провести якомога більше часу на свіжому повітрі.

Україна переходить на літній час щороку в останню неділю березня, а на зимовий - в останню неділю жовтня. 29 березня Україна перейшла на літній час. Стрілки годинників перевели на одну годину вперед.

Зараз ви читаєте новину «Зимовий час: як пережити перехід із найменшими наслідками для здоров'я». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути