У 2018 році концентрація вуглекислого газу та інших парникових газів в повітрі стала рекордною.
Цей показник став вищим середнього за останні 10 років і становить 147% від "доіндустріального" рівня в 1750 році, пише BBC.
За інформацією Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), збільшення CO₂, азоту та метану в повітрі у 2018 році були вищими середнього рівня. Вплив потепління на клімат довгоживучих парникових газів з 1990 року збільшився на 43%. Майже чверть всіх викидів вуглецю поглинають моря і стільки ж земля та дерева.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, яким був рівень Світового океану 125 тисяч років тому
"Немає ніяких ознак уповільнення, не кажучи вже про зниження, концентрації парникових газів в атмосфері, незважаючи на всі зобов'язання за Паризькою угодою про зміну клімату", — сказав Генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.
Приблизно 40% метану, що викидається в повітря, надходить з природних джерел, наприклад, водно-болотних угідь. На діяльність людини припадає 60%, включаючи тваринництво, вирощування рису і звалища.
Наступного року відбудеться щорічний раунд міжнародних переговорів з питань клімату в Мадриді. Програма ООН з навколишнього середовища повідомить про розрив між діями, які роблять країни для скорочення викидів вуглецю, і тим, що необхідно зробити, щоб відповідати температурним цілям, які були узгоджені в Паризькому кліматичному пакті.
В Україні, як і в усьому світі, з кожним роком прискорюються зміни клімату. Посушливе літо з короткими періодами потужних дощів, які перетворювали міста в річки, аномально тепла осінь, і рекордний літньо-осінній період без опадів (75 днів) - це погода останніх місяців 2019 року.
Коментарі