Марія з чоловіком та двома дітьми переїхала до Пхукету в Тайланді. До того родина кілька років підряд їздила зимувати в теплу країну, побували в Паттайї, Районгу, Чангу, Саметі, Пхукеті. Родина полюбляє відвідувати не туристичні маршрути.
"Тайланд дуже різний, тому раджу побувати в різних регіонах, щоб спробувати, який вам сподобається. Нещодавно дозволили приїздити по безвізу, візу ще двічі можна продовжити, але на рахунку потрібно мати певну суму грошей. І це розумно. Весною цього року, коли почався карантин, квитки на виліт подорожчали щонайменше вдвічі. Для багатьох це стало проблемою", - каже Марія.
Місцеві жителі дуже люблять поговорити, але доки подружжя вивчило мову, то спілкуванні проходило через перекладач.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Кожну п'ятницю збирала валізу додому" - переїзд в Норвегію
"Діти спочатку навчалися онлайн, а потім пішли в школу. Освіта тут платна і коштує близько 25 тисяч гривень на двох дітей щомісяця. Зараз ми з чоловіком працюємо віддалено. Тайланд — туристична країна і за відсутності туристів чимало бізнесів закрилось. Але до карантину я встигла попрацювати спікером на виставці нерухомості. Тут можна найти досить незвичні роботи, знаю людей, які ведуть медитації, викладають курси таро чи ведуть різні розважальні ігри типу"Мафії", - каже жінка.
З перших днів подружжя відчувало себе як вдома. Але досі не можуть звикнути, що в країні все занадто солодке.
"Складається відчуття, що навіть в автомати з водою тут додають цукор. До цього звикнути найважче", - почснює.
На життя в країні вистачить від 15 тисяч гривень, але, щоб жити дуже комфортно потрібно мати 100 тисяч гривень щомісяця.
"Це не соціальна країна, тут не варто розраховувати на будь- яку допомогу. Медицина, школи і садочки — платні", - додає жінка.
Вікторія Планетер шість років живе в селищі Міріс на острові Шрі-Ланка. Вона вийшла заміж за ланкійця і народила двох дітей. За переїзд довелося поплатитися відносинами з мамою і житлом, яке в неї відібрали після того, як вона заявила про своє рішення. На острові є багато чого з тих благ, яких немає у великих містах. Але немає основного: культурного життя, парків, немає дитячих розваг і навчання для дошкільнят.
Коментарі